UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Навколо геральдики У залежності від вітру і грузинський прапор в'ється
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

У залежності від вітру і грузинський прапор в'ється

Прапор Грузії У Грузії мають намір втретє за останні 20 років змінити прапор

Громадськість і політики в Грузії обговорюють можливість заміни державного прапора або як мінімум введення заборони на його використання в інтересах будь-якої партії. Нинішнє знамено із червоними хрестами на білому полі отримало офіційний статус вісім років тому, а до цього прапор був атрибутом партії "Єдиний національний рух" (ЄНД), до якої належить нинішній президент Михайло Саакашвілі. Про це пише газета "Известия".

Перший заступник парламентського комітету з культури, науки і освіти з лідируючої парламентської фракції "Грузинська мрія" Олександр Кантарія вважає зміну прапора питанням "державної ваги".

– Ми обов'язково розглянемо проблему прапора, – сказав Кантарія. - ЄНД зробило в 2003 році свій прапор національним, не запитавши про це народ, і багато хто тоді вже були незадоволені. Потрібно знати думку всього суспільства з питання державної символіки, і кращий спосіб з'ясувати це – винести питання на референдум.

– Повинна бути законодавчо закріплена заборона для громадських організацій та політичних партій на використання прапора Грузії як свого символу, – заявив газеті "Известия" заступник голови грузинського ради з геральдики Мамука Ґонгадзе. А за словами знаменитого режисера Резо Чхеїдзе, прапор Грузії не повинен асоціюватися з тією чи іншою партією.

Тему державного прапора планують обговорити в парламенті після Нового року.

Доктор права Автанділ Кахніашвілі – пишуть "Известия" – заявив, що нинішнє біле полотнище з червоними хрестами ніякого відношення до Грузії не має.

– Це прапор тамплієрів, – пояснив учений. – Треба створити спеціальну комісію з істориків, фахівців з геральдики та оголосити конкурс на новий прапор. Поспішати не слід. Можна навіть провести референдум. Для його проведення необхідно зібрати 200 тис. підписів громадян.

З ідеєю всенародного обговорення згоден і генеральний секретар партії "Вільна Грузія" Олександр Шаламберідзе. За його словами, ЄНД продовжує використовувати прапор Грузії як свій символ у вузькопартійних інтересах. "Вільна Грузія" вже звернулася до Державної ради з геральдики при парламенті Грузії, щоб розпочати процедуру позбавлення "націоналів" права використовувати грузинський прапор як прапора партії.

– Ми не приватизували державний прапор, він належить усім, – сказав депутат грузинського парламенту від ЄНД Шота Малашхія. - Розмови про зміну прапора – частина кампанії проти нашої партії.

Представник президентської партії вважає, що ініціативи навколо прапора невчасні і відволікають увагу громадськості від того, що «Грузинська мрія» поки не може виконати передвиборчі обіцянки поліпшити життя.

Депутат парламенту Тбілісі від помірно опозиційної партії "Нові праві" Мамука Кацітадзе противився зміні "Єдиним національним рухом" символіки Грузії в 2004 році і вважає, що не слід повторювати це і зараз.

– Не можна зміну державних символів ототожнювати зі зміною влади, це скільки ж разів тоді потрібно буде міняти прапор, гімн, герб, – сказав він. – Це політично провінційно. Так чи інакше, але світ вже знає наш прапор, а загального консенсусу з цього питання усередині Грузії не домогтися ніколи.

Якщо знамено все ж вирішать змінити, то це буде вже втретє після розпаду СРСР.

У 1991 році Грузія повернула прапор Грузинської Демократичної Республіки, що існувала в 1918-1921 роках, – полотнище кизилового кольору символізувало пролиту за незалежність кров, в кутку розташовувалися чорний і білий прямокутники, уособлюють відповідно важке минуле і світле майбутнє.

Коли в листопаді 2003 року відбулася "революція троянд", прапор руху Саакашвілі був вкрай популярним. Тому його вирішили зробити національним символом. Це біле полотнище з п'ятьма червоними хрестами, чотирма маленькими і одним великим в центрі. Центральний хрест символізує Ісуса Христа, малі хрести – чотирьох євангелістів. Білий колір в геральдиці означає невинність і мудрість, червоний – відвагу і любов.

Джерело: izvestia.ru, 25.12.2012

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної