UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Спільними зусиллями городян планується спорудити памятник святій...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Спільними зусиллями городян планується спорудити памятник святій великомучениці Катерині

ДНІПРОПЕТРОВСЬК. 16 липня ввечері, під час Всенічного бдіння, у Свято-Троїцькому кафедральному соборі пройшла акція відродження памяті покровительки міста святої великомучениці Катерини. Наші благочестиві предки завжди мудро називали міста й поселення на честь святих. Своїми діями вони ввіряли місця свого проживання під покров святого, які є безустанними заступниками перед Богом, підносячи до нього свої молитви. Покровителькою Дніпропетровська і його жителів вважається великомучениця Катерина. Саме їй місто зобовязане своєю першою назвою - Катеринослав.

Від Редакції: Навіщо УПЦ Московського патріархату розповсюджую неправду можна здогадатися. У дійсності ж не існує жодного факту, який міг би підтвердити новітню версію про те що Катеринослав було названо на честь святої великомучениці Катерини. Натомість достеменно встановленим і відомим фактом є те, що місто було названо на честь російської імператриці Катерини ІІ. Свідчень про це існує безліч.

Православні віруючі, а також влада міста й області вирішили відродити її память. На консолі нового споруджуваного єпархіального центру до дня міста планується поставити памятник святій великомучениці, що стане не просто прикрасою міста, але й буде нагадувати всім жителям про її заступництво. За богослужінням цього вечора молилися глава облдержадміністрації Юрій Єхануров і мер міста Іван Куличенко з дружинами. Після всенічної вони разом із митрополитом Іринеєм зустрілися з творцем памятника скульптором Юрієм Павловим і одним із авторів проекту адміністративного центру Дніпропетровської єпархії Володимиром Положиєм. За твердженням творця памятника, на сьогодні вже готові модель із глини, проектна документація і є підприємство, де скульптуру віділлють у бронзі. Але весь творчий процес вимагає істотних фінансових витрат. Тому Дніпропетровський архіпастир і губернатор області в соборі поклали початок збору засобів на створення памятника. Я б хотів, щоб жителі нашого міста підтримали ідею створення памятника, - підкреслив губернатор. Не так уже й складно домовитися з підприємцями, заможними людьми про вкладення засобів. Але тут інший випадок. Хочеться, щоб всі городяни внесли свій внесок хто скільки може. Щоб скульптурне зображення святої великомучениці Катерини, яка є покровителькою Дніпропетровська й стане символом цього міста, сприяло духовному обєднанню людей. На це я дуже сподіваюся! Владика Іриней закликав Боже благословення на це добре починання. Після чого губернатор і міський глава внесли перші пожертви на памятник покровительці міста. Промислом Божим на цій історичній події було присутнє 175 прочан з Волині, які під керівництвом свого архіпастиря митрополита Нифонта подорожують святими місцями України. Після богослужіння губернатор Юрій Єхануров, мер міста Іван Куличенко з дружинами відвідали єпархіальну резиденцію, де з нагоди високих гостей був влаштований урочистий прийом. Прес-служба Дніпропетровської єпархії

Офіційні новини УПЦ Московського патріархата, 21 липня 2005

Якій Катерині зводять пам'ятник у Дніпропетровську?: Форум думок

Публікації на тему:

Інші публікації про Дніпропетровськ:

Дивіться також: