UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Українець запропонував альтернативний календар
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Українець запропонував альтернативний календар

2012 рік - світ може зустріти вже за новим календарем. ООН розгляне нові варіанти систем літо-числення. Пропозицій декілька. За однією з них, рік починається у неділю, а в тижні з'являється додаткова субота. Ще один варіант - так званий "Симетричний календар", кожен місяць у якому розпочинається з понеділка, а кількість днів у лютому, травні, серпні та листопаді - збільшується до 35.

 

Винахідник переконаний, що його календар одного разу буде затребуваний. Канал "Інтер"

А от на Буковині - є свій "Вічний календар". Його ще 10 років тому вигадав учитель фізики. Патент винахіднику видали, проте впроваджувати новацію у життя не поспішають.

Вчитель фізики районної школи вигадав та запатентував вічний календар. Тепер от намагається переконати чиновників, що винахід цей - річ корисна, а головне - економна.

Олександр Макарчук пояснює - сучасний Григоріанський календар щороку "губить" по кілька секунд. Його ж винахід - більш точний. У вічному календарі - 13 місяців. Між серпнем і вереснем з'являється Грибень. Кожен місяць має по 28 днів. І усі починаються в понеділок.

Олександр Макарчук, автор вічного календаря:

- Надзвичайно легко запамятати, який день буде 1-го числа будь-якого місяця. Це - понеділок.

"Вічний календар" полегшить життя передусім бухгалтерам - вираховувати кількість відпрацьованих годин із цим календарем значно простіше, переконана дружина винахідника.

Лідія Макарчук, дружина винахідника:

- Він поїхав у Київ, там його запатнетували і сказали: чоловіче, якщо тобі удасться цей календар, щоб він увійшов у дію, ти получиш Нобелівську премію.

Академік Василь Балух із різноманітними календарями працює давно - спеціалізується на античній історії. Каже, у винаході Сторожинецького вчителя раціональне зерно є. Та навряд чи світ готовий до "календарних змін".

Василь Балух, доктор історичних наук:

- Це буде повний колапс абсолютно. І важко вивчити хронологічну таблицю подій у всесвітній історії, напевно, ще треба буде знаходити переписувачів, щоб переписували по-новому всю історію.

Та Олександр Макарчук переконаний - його вічний календар стане таки повсякденним. І вже звернувся у Міжнародний астрономічний союз та Світову асоціацію календарів. Проте там розглядають лише листи від перших осіб держави. В Україні ж фізику відписують - проштовхуйте свій винахід самі.

Олена Цинтила, Максим Соколик, Новини, телеканал "Інтер", Чернівецька область

Джерело: podrobnosti.ua, 23.12.2010

Висловити думку у Форумі

*

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності