UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Московський Патріарх не хоче втрачати керування українською ...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Московський Патріарх не хоче втрачати керування українською церквою

Foto mospat.ru Він заявив, що УПЦ (МП) – єдина Церква, яка має право об'єднати довкола себе усі гілки Українського Православ'я, і тут же собі заперечив, сказавши, що Церкви України повинні самі вирішувати свої проблеми, без втручання інших, в тому числі й Константинопольского патріархату.

Як повідомило 28 березня агентство „Седмица”, Патріарх Московський і всієї Росії Алексій ІІ сказав таке по закінченні засідання Правління і Опікунської ради Міжнародного Фонду єдності православних народів, під час зустрічі з кореспондентами засобів масової інформації, відповідаючи на запитання журналістів про стан канонічної Православної Церкви в Україні.

„Ми усвідомлюємо, що зараз далеко не найкращий період в історії канонічного Православ'я в Україні. Ми цінуємо ту підтримку, яку розсудливі сили роблять для канонічної Православної Церкви. Звернення до Константинопольського Патріарха, які можуть внести новий розкол у церковне життя України, не стабілізують, а, навпаки, ускладнять ту ситуацію, у якій уже знаходиться Українське Православ'я. Церкви, які сьогодні є на території України, повинні самі вирішити свої проблеми, без впливу ззовні, тому що будь-яке втручання лише ускладнить ситуацію і приведе до нових настоїв, що згубно відіб'ються на єдності українського православного народу.

Коли я зустрічався з Президентом України Віктором Ющенком, він двічі сказав: „Ми не будемо показувати пальцем кому в яку церкву ходити”. Дай Боже, щоб це дійсно було так і щоб Церква в Україні переборювала розколи без втручання ззовні, без тиску політиків і держави.

Ми молимося і поділяємо ті труднощі, з якими сьогодні зустрічається канонічне Православ'я в Україні.

У розмові з Президентом України Віктором Ющенком ми говорили про те, що не потрібно робити жодних поспішних кроків. Ми, безумовно, підтримуємо канонічну Українську Православну Церкву і вважаємо, що це єдина Церква, яка має право об'єднати довкола себе всі гілки Українського Православ'я, що сьогодні роздроблені і перебувають у стані розколу. Ми сподіваємося, що розсудливість візьме верх. Ми також сподіваємося, що свої обіцянки державна влада України буде виконувати на ділі, і церкви самі будуть вирішувати свою долю, своє майбутнє і питання про церковну єдність”, – сказав Предстоятель РПЦ.

За матеріалами Седмица.RU 29.03.2005

Споріднені матеріали: