UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Родинні зв'язки, релігійність і червоне вино допоможуть вам дожити...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Родинні зв'язки, релігійність і червоне вино допоможуть вам дожити до ста років

Люди з сильними сімейними зв'язками і релігійними поглядами мають велику вірогідність дожити до свого сторічного ювілею. Такі висновки були зроблені у результаті нового дослідження.

Демографи, які провели дослідження груп людей у віці від 100 років і старше в Японії, Італії та Америці, знайшли, що довгожителі мають п'ять спільних звичок.

Окрім вищезазначених чинників, довгожителі були помірні в їжі і вживанні вина, не палили і рівномірно розділяли сімейні обов'язки між чоловіком і дружиною.

Найвищою тривалістю життя відрізняються жителі японського острова Окінава, де чоловіки в середньому живуть до 78, а жінки – до 86 років.

У процентному відношенні у жителів Окінави спостерігається на 20% менше випадків хвороб серця, на чверть – випадків раку грудей і простати і на третину – недоумства, ніж у жителів Сполучених Штатів, повідомив доктор Крейг Віллкокс, який працював у вищезазначеній програмі дослідження довгожителів на Окінаві.

Більшість довгожителів острова входить до місцевих груп спілкування і взаємної підтримки, які зустрічаються кілька разів в тиждень для того, щоб випити чаю і поговорити. Учасники цих груп протягом всього життя надають один одному емоційну і фінансову підтримку.

На думку дослідників, головним чинником довголіття жителів Окінави є те, що у них є "ікіґаі" – "те, що дає сенс людському життю".

Багато хто з немолодих жителів острова харчується тим, що виростили самостійно, і живуть згідно вислову Конфуція "хара хачі бу", що перекладається з японської як "їси, поки не наситишся на 8/10".

Що стосується Європи, в селах, розташованих в горах масиву Дженнардженту в Центральній Сардинії, більше 90 із 17865 місцевих жителів народилися у 1880-1900-х роках і переступили сторічний рубіж (у два рази більше, ніж у середньому по Італії).

Жителі цього регіону ведуть активний спосіб життя, вирощують тварин і виконують інші сільськогосподарські роботи набагато довше, ніж жителі інших районів.

Тут також дуже сильні родинні зв'язки. Помістити своїх батьків у будинок пристарілих вважається в Центральній Сардинії ганьбою, таке трапляється надзвичайно рідко.

Тоді як співвідношення жінок і чоловіків, що переступили сторічний рубіж, у більшості країн складає приблизно 4:1, в Сардинії воно приблизно 1:1. Дослідники приписують це тому, що місцеві жителі строго слідують принципу розділення функцій по статевій ознаці, коли чоловіки займаються фізичною працею і є годувальниками в сім'ях, а жінки відповідають за домашні справи і управління сімейними фінансами.

Вважають, що такий чіткий розподіл забезпечує чоловікам відсутність стресів, і в результаті різко скорочується ризик серцево-судинних захворювань.

Червоне вино (яке слід вживати у помірних кількостях) містить хімічні речовини, що затримують утворення ендотеліну – речовини, яка виконує головну роль в розвитку серцевих захворювань. Вживання в їжу сиру "Пекоріно", який містить жирні кислоти омега-3, також допомагає багатьом жителям Сардинії жити довше.

Дослідження, проведене серед адвентистів сьомого дня у Каліфорнії, спонсором якого став Національний інститут здоров'я США, показало, що адвентисти в середньому живуть на 4-10 років довше, ніж інші жителі Каліфорнії. Учені вважають, що це викликано поєднанням двох чинників – дієти і релігійності.

Скотт Паркер, пастор Церкви адвентистів сьомого дня з міста Ломо Лінда, говорить: "Прийняти Христа означає стати вільним, і це зменшує стреси".

Ця церква, заснована в XIX столітті, забороняє куріння, вживання алкоголю і не схвалює вживання м'яса, делікатесів і кофеїну.

Дослідження Національного інституту здоров'я показало, що адвентисти вважають за краще вживати в їжу боби, соєве молоко, томати і велику кількість фруктів, і це скорочує ризик розвитку в організмі певних видів раку.

Вживання в їжу хліба, приготовленого із цільного зерна, звичка випивати п'ять стаканів води на день і з'їдати декілька жмень горіхів приводить до скорочення ризику серцево-судинних захворювань.

Принциповим моментом для адвентистів є дотримання суботи. Цього дня вони відвідують церкву і проводять час з друзями і сім'єю.

Докладнішу інформацію про дослідження можна прочитати в листопадовому номері журналу National Geographic. 

Нік Флемінґ

Джерело: News.telegraph, 01 листопада 2005

Посилання на тему: Relatives, religion and a drop of red 'will see you to 100' – News.telegraph, - 01.1.2005

Висловити думку у Форумі