UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Google і Facebook виступили проти патентування абстракцій
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Google і Facebook виступили проти патентування абстракцій

Корпорація Google, соцмережа Facebook і ще шість компаній висловилися проти IT-патентів, в яких описуються "абстрактні ідеї", передає Lenta.ru, з посиланням на TechCrunch.

На думку компаній, такі патенти несуть в собі загрозу для технічного прогресу.

Компанії пропонують вважати неправомочним патенти і патентні заявки, які, по-перше, розповідають про "ідеї з високим ступенем узагальненості", і, по-друге, не повідомляють, як цю ідею можна реалізувати на практиці. В патентах йдеться лише, що розробку можна застосовувати "в комп'ютері" або "в інтернеті".

Якщо ж хтось придумає, як втілити "абстрактну ідею" в життя, то патентотримачі можуть подати на нього в суд за порушення своїх прав. Подібна система "гальмує, а не просуває технічний прогрес", стверджують компанії, оскільки права "надаються тим, хто не запропонував жодних істотних нововведень".

Ознаки неправомочних патентів вісім компаній-союзників описали в експертному висновку, який відіслали в американський апеляційний суд у п'ятницю, 7 грудня. Суду пропонується відхиляти позови, в яких фігурують патенти з "абстрактними ідеями".

Приводом для складання висновку стала тяганина між двома фінансовими компаніями - Alice Corp. і CLS. Предметом розгляду є "система обробки даних, що забезпечує обмін облігаціями між сторонами", яку запатентувала Alice Corp. На думку Google, Facebook та інших компаній-підписантів, система відноситься до класу "абстрактних ідеєю".

Представники Google і раніше критикували американське патентне законодавство. Так, влітку 2011 року Google заявила, що Microsoft, Apple і Oracle намагаються задавити ОС Android за допомогою патентних позовів. Тоді ж головний юрист компанії Девід Драммонд (David Drummond) назвав патенти "зброєю проти інновацій".

Джерело: lenta.ru, 10.12.2012

Висловити думку у Форумі

Публікація на тему: Facebook, Google, Zynga Ask Courts To Reject Patents On Abstract Ideas That Plague Tech Innovation, – TechCrunch, 09.12.2012

Дивіться:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної