UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Інноватика & Комерціалізація Передріздвяні історії від Science
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Передріздвяні історії від Science

Швидко старіючі птахи, кросівки що змінюють ноги і виступ на біс гравітаційних хвиль

Як кросівки змінюють ваші ноги

Люди могли бути народжені для бігу, але ми безумовно не були народжені для бігу по бетону.

Пом'якшення ударів від бігу підтюпцем на твердих поверхнях забезпечує, наявний у кросівках, бар'єр пружної піни між дорогою і нашими чутливими ногами.

Але при тому, що взуття стає все більш технологічне, останні 40 років його зв'язок із травмами глибоко не досліджувався.

Такі дослідження стали зараз проводити, і деякі дослідники дійшли висновку, що, саме̒ взуття може робити людині більше шкоди, ніж користі. Це підтверджується тестами останнього дослідження.

Перша молекула зображення плямистого дзеркала у міжзоряному просторі

Нова знахідка в глибокому космосі може пояснити одну із найбільших таємниць на Землі. Дослідники помітили перший доказ хіральної молекули – молекули з двома образами "близнюків" Дзеркало у міжзоряному просторі.

Довідка "і": Термін "хіральність" означає відсутність симетрії щодо правої і лівої сторін. Хіральні молекули мають однакову будову, але їх просторові структури не збігається зі своїми дзеркальними відображеннями.

Молекули, що використовуються на сучасній Землі для виробництва поліетиленових пластмас, були знайдені у газовій хмарі на відстані близько 28 000 світлових років від нашої планети. І хоча виявлена молекула безпосередньо не бере участі в біохімічних реакціях, це може пролити світло на хіральні молекули, які у кінцевому рахунку привели до зародження земного життя.

LIGO виявили ще одну діючу чорну діру

Найбільше відкриття в науці в цьому році, спостереження мерехтіння в просторі-часі так званих гравітаційних хвиль, не було випадковістю. Фізики, що працюють із двома масивними детекторами лазерного інтерферометра гравітаційно-хвильової обсерваторії (LIGO), виявили імпульс таких хвиль вдруге.

Про це команда LIGO повідомила на цьому тижні.

Повторно хвилі розповсюджуються від злиття двох чорних дір у надсильних гравітаційних полях, що залишаються після того, як масивні зірки руйнуються, перетворюючись у нескінченно малі точки.

Нове спостереження передбачає, що після тонкої настройки, LIGO буде щорічно виявляти десятки або навіть сотні подій, які іншими способами виявленню не піддаються.

Як впливає місто на птахів

Як відомо, міське життя – це стрес, зміна гормонів і негативний вплив на імунну систему. Останнє ж дослідження птахів дає підстави вважати, що це може також прискорити процес старіння.

Пташенята великої синиці народжені у міських умовах мали коротші теломери, ніж у їх однотипів за межами міст.

Довідка "і": Теломери – це особливі сегменти на вільних кінцях хромосом, яким властива певна полярність.

Вважають, що довжина телемер, яка відображає старіння клітин і їх деградацію з плином часу, може відігравати певну роль у вікових проблемах. Поки неясно, наскільки широко поширене це явище, але коротші теломери можуть означати більш коротку тривалість життя для всього міського життя, включаючи людське.

Пухлини знайшли новий спосіб кровотоків і власного росту

Вченим вже давно відомо, що пухлини викликають процес, що називається ангіогенез і створює нові кровоносні судини, які постачають пухлину необхідними поживними речовинами та киснем. Проте, деякі дослідники вважають, що пухлинні клітини також створююють свої власні трубки для живлення процесу кровью, відомого як васкулогенна мімікрія.

Якщо це дійсно так, то ці кровоносні судини DIY орієнтації, побудовані із власних клітин пухлини, можуть бути новим варіантом лікування для деяких видів раку.

18.12.2016

Джерело: Sciencemag

Дивіться:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності * Онлайн-консультації патентного повіреного і юриста