UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки За використання слова "Київ" братимуть гроші
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

За використання слова "Київ" братимуть гроші

Столична символіка буде платною для всіх підприємств

Більшості столичних підприємств доведеться сплачувати за використання слова "Київ" у власній назві, навіть якщо це комунальні установи. Про це вчора йшлося на засіданні бюджетної комісії Київради, повідомляє муніципальна газета "Хрещатик". "Для податкової уже не є аргументом, що назва лише вказує на місцезнаходження підприємства. Податківці наполягають, що місцезнаходження вказано в адресі, й цього достатньо", — пояснила перший заступник начальника Головного фінансового управління Ірина Артюх.

Як повідомляється, депутати Київради не бачать підстав звільняти від оплати навіть комунальні підприємства, адже вони одержують із бюджету міста значно більше, ніж сплачують "іменного податку". Винятки можливі, якщо підприємство надасть вагому аргументацію у вигляді фінансових документів.

Непереконливими для Київради є заяви керівників підприємств про нібито обтяжливість таких виплат. У якості спростування подібних заяв, наводиться приклад, коли із проханням надати пільги зі сплати за використання слова Київ у власній назві заяву подало КП "Київтранспарксервіс". Однак виявилося, що за півтора року підприємство сплатило всього 48 тис. грн такого "іменного податку". Члени бюджетної комісії вважали суму "просто мізерною".

МЕРазми:
 •  Мер Києва добре знає лише слова "евреи" та "иудаизм" (ВІДЕО)
 • Мер Харкова взагалі знає мало слів (ВІДЕО)
 • Лідер Партії регіонів говорить мовою урки (ВІДЕО)
 • У минулому році місто виділило КП "Київтранспарксервісу" 17 млн грн на придбання паркоматів. Депутати кажуть, що підприємство одержує на розвиток значно більше, тому просити про 30 тис. грн на рік — не годиться. Аби розібратися, чи звільняти інших “прохачів” від такої сплати, тепер із них вимагатимуть документи про господарську діяльність, зокрема про прибутки, а також про розмір сплаченого податку за використання назви Києва. Член бюджетної комісії вважає, що можна розглядати звільнення від сплати тих підприємств, які виконують важливі соціальні завдання і не займаються комерцією.

  Шанс звільнитися від сплати за використання символіки Києва має ВАТ "Метробуд". Підприємство одержало назву ще 1949 року і нині змушене сплачувати значні суми. У 2006 році цифра становила 300 тис. грн, у 2007-му — 600 тис. грн, у минулому році вже 900 тис. На сьогодні нагромадилося 1,8 млн грн.

  Однак річ у тому, що єдиним замовником підприємства є власне столиця. "Київметробуд" сьогодні будує метрополітен, а також другу гілку головного каналізаційного колектора. На 99 % кошти підприємство одержує з бюджету Києва. Тож місту за використання його назви сплачує саме місто. Згаданих 1,8 млн грн доведеться виділити з бюджету, а "дорогою" 20 % з цієї суми вирахують для держави. Через це Києву вигідно звільнити “Київметробуд” від сплати за символіку. Але навіть таке очевидне рішення бюджетна комісія ухвалюватиме лише на наступному засіданні, на яке попросили у підприємства повний пакет фінансових документів.

  Тоді саме розглянуть проект рішення про затвердження статутного фонду КП "Київпарктранс". На сьогодні цю цифру не прописано у статуті підприємства. Минулого року місто додало транспортникам 92 млн на збільшення статутного фонду. Та оскільки його немає офіційно, податківці вирішили, що це прибуток, і хочуть взяти з суми.

  NB

  И сделали сыны Израилевы по слову Моисея и просили у Египтян вещей серебряных и вещей золотых и одежд. Господь же дал милость народу [Своему] в глазах Египтян: и они давали ему, и обобрал он Египтян. (Исход гл. 12 , стих 35-36)

  Джерело: kreschatic.kiev.ua, 15 квітня 2009

  Висловити думку у Форумі

  Дивіться:

  ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності