UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Питання & Відповіді Патентування програмного забезпечення
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Патентування програмного забезпечення

Охорона програмного забезпечення комп'ютерів як інтелектуальної власності активно обговорюються на національному і на міжнародному рівні.

Зростаюча актуальність питань ефективної охорони комп'ютерних програм, як об'єктів інтелектуальної власності, визначається тим що сучасна апаратура не може діяти без програмного забезпечення, оскільки функціонально вони нерозривно пов'язані. Без комп'ютерного забезпечення, практично вся сучасна апаратура промислово непридатна.

Але ж промислова придатність - це одна із, як мінімум двох, обов'язкових умов патентоспроможності технічного рішення.

Поради та рекомендації, що їх необхідно пам'ятати при розгляді питання про охорону винаходів, пов'язаних із програмним забезпеченням за допомогою патента, наводяться у публікації на офіційному сайті Всесвітньої організації інтелектуальної власності .

При цьому, стосовно України, слід знати, що на програмне забезпечення, комп'ютерну програму - як на об'єкт інтелектуальної власності, можна отримати охоронний документ іменований "Свідоцтво України про реєстрацію авторського права на твір".

Охорона авторського права на твір діє до кінця життя автора (останнього з авторів) і 70 років після його смерті.

Слід мати на увазі, що авторсько-правова охорона поширюється не на ідеї, процедури, робочі методи або математичні концепції як такі, а лише на спосіб вираження.

Хоча авторське право охороняє " точне вираження " комп'ютерних програм, воно не охороняє " ідеї ", які лежать в основі комп'ютерної програми і часто мають велику комерційну цінність.

Разом з тим, якщо комп'ютерна програма є частиною технічного рішення ( тобто має технічний характер або забезпечує рішення з використанням законів природи ), така програма може охоронятися у сукупності ознак технічного рішення. Інакше кажучи, можна отримати патент на технічне рішення, з включенням комп'ютерної програми.

Патент на технічне рішення, заявлене як корисна модель, діє 10 років, а як винахід – 20 років.

Умовою патентоспроможності корисної моделі є новизна і промислова придатність, винаходу – новизна, промислова придатність і винахідницький рівень (неочевидність).

Більше за гіперпосиланнями на сторінці ПАТЕНТБЮРО .

Дивіться:

  • ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності