UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Питання & Відповіді За музику треба платити
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

За музику треба платити

Харків'яни не хочуть платити за музику. Це стосується власників кафе, барів, ресторанів, магазинів, в яких використовується музичне оформлення. Згідно закону України "про авторське право і суміжні права" за комерційне використання в господарській діяльності фонограм і відеограм підприємці зобов'язані виплачувати певний відсоток від прибутку виконавцям. Проте це відбувається украй рідко. Державна інспекція з питань інтелектуальної власності поодинці не може справиться з підприємцями. Тому вже найближчим часом на допомогу їй повинна прийти обласна прокуратура.

Правоохоронці говорять, що питань багато, і не тільки до підприємців. Перше, з чого почне прокуратура - перевірить роботу головного держінспектора з питань інтелектуальної власності. Потім займеться кримінальними справами, які вже заведені в цій сфері. Їх зараз більше сорока. Якщо підприємець бажає використовувати музику у своєму закладі, він повинен кожного місяця виплачувати певний відсоток від свого прибутку. Відповідний договір укладається з однією з семи організацій колективного управління. У кожної з них різна ставка.

Євгеній Шевченко, старший прокурор відділу прокуратури Харківської області: “Тому ж суб'єкту підприємницької діяльності, у нього є вибір, як я розумію, і він може бути знаходиться у певній розгубленості. Крім того законодавством не визначена, це робить безпосередньо організація колективного управління, ставка, яку користувач повинен виплатити за фонограму”.

В середньому така ставка складає близько двох відсотків. Але харківські підприємці не поспішають укладати договори. Так, з однією з найкрупніших організацій колективного управління згодилися співробітничати всього сто п'ятдесят харківських фірм. У більшості випадків люди відмовляються платити.

Петро Колінський, головний держінспектор з питань інтелектуальної власності у Харківській області: “Я зіткнувся з масовим пресингом з боку господарських суб'єктів, нерозумінням чинного законодавства. Ігнорування, небажання його виконувати.”

Щоб правоохоронцям було легше знайти порушників, організації колективного управління запропонували наклеювати на вхідні двері закладів спеціальні об’явки, де буде вказано, що музика тут грає законно.

Ольга Іванова, Андрій Домовой, Агентство телебачення „Новости”

Джерело: АТН, 22 червня 2006

Висловити думку у Форумі