UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Держслужба інтелектуальної власності України хоче ввести збір...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Держслужба інтелектуальної власності України хоче ввести збір з ноутбуків і мобільних телефонів

В Україні знайшли привід для нових поборів.. Причина: з їх допомогою можна копіювати аудіо-і відеофайли і, таким чином, порушувати авторські права творців, пише газета «Капітал». Обговорення ініціативи триватиме до 22 червня.

У проекті постанови Кабміну зазначено 38 позицій електронного обладнання. Відрахування будуть варіюватися від 1,5% (магнітофон, відеомагнітофон, програвач касет з функцією запису) до 0,02% (радіо з декою для CD з функцією запису на флеш-карту).

Ноутбуки обкладуть за ставкою 0,2%; мобільні та планшети - 0,15%; флеш-карти, накопичувачі на жорстких дисках і карти пам'яті - 0,75%; рекордерів DVD, HD DVD і Blu-Ray - 1%.

Подібні відрахування на Україні вже існують з 2003 року, але з дуже малої кількості товарів. Імпортери платять по 3-5% при ввезенні магнітофонів, відеокамер, аудіо-та відеокасет, дисків. Цей збір приніс Україні в 2011 році близько 2 млн гривень (приблизно $ 250 тис.). Гроші йдуть організації Український музичний альянс (УМА), яка представляє інтереси низки правооблодателей: Universal Music Group, EMI Music Int., Sony / BMG і сотень українських авторів.

Якщо розширити список, як пропонується, надходження від збору на гаджети різко зростуть. Якщо виходити з обсягів поставок техніки, що наводить у своїх дослідженнях компанія GfK Ukraine, УМА отримає додатково 28,8 млн гривень (близько $ 3,6 млн).

Останнім часом США посилили тиск на Україну через "цифрове піратство". Офіс торгового представника США навіть назвав Україну "!піратом № 1" у світі минулого тижня (що, принаймні, спірно). Однак за "піратів" чомусь повинні будуть розплачуватися всі громадяни країни, незалежно від того, копіювали вони чужу музику і фільми або некопіювали.

Фактично під тиском США Україна звинувачує власних громадян у поголовне піратстві і вводить новий "податок на гаджети". Як це узгоджується з принципами презумпції невинності і чому українські чиновники захищають права іноземців, незрозуміло. УМА також намагався через суд отримати авторську винагороду з кабельних ТВ-провайдерів України. Однак справа в суді розсипалося, оскільки всі провайдери вже платять винагороду телерадіокомпаніям безпосередньо. Тобто УМА намагався змусити платити провайдерів один і той же збір вдруге.

Джерело: Капитал, 06.06.2013 р.

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

Держслужба інтелектуальної власності України хоче ввести збір з ноутбуків і мобільних телефонів

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності