UKR ENG
PATENTBUREAU Web-magazine "Intellectus" Wonders Керівництво Лівадійського палацу хоче брати плату за достояння...
TEMPORALOGY
INTELLECTUAL PROPERTY
INTELLIGIBILISATSIA
SYMBOLISM & HERALDRY
* MATRIKULA
INFORMERS

Керівництво Лівадійського палацу хоче брати плату за достояння людства, але не знає як.

Керівництво Лівадійського палацу ще не знає, яким чином буде стягувати плату за використання зображення палацу з продавців сувенірів і туристичних буклетів. Про це, з посиланням на слова директора палацу-музею Світлани Москаленконої, повідомляє Новый Регион.

Фасад Лівадійського палацу
 
Фасад Лівадійського палацу (Фото у великому розмірі на сайті uk.wikipedia.org)

Виступаючи на прес-конференції в Лівадії директор палацу-музею заявила: «Це нормальна практика авторського права. Випускається дуже багато книг з використанням палацу, вони продаються. Це не означає, що якщо ви зробили фотографію, то за це треба буде платити. От якщо ви будуть використовувати зображення на комерційні потреби - тоді потрібно брати дозвіл у палацу. Це є авторське право, яким користуються всі музеї світу».

Разом з тим панs директор зізналася, що не знає механізму видачі відповідних документів, передбачуваних сум виручки, і яка структура буде займатися видачею дозволів - сам палац-музей, провідний госпрозрахункову діяльність, або ж держава.

«Це не швидка справа, оформлення авторського права - це півтора-два роки», - сказала директор літнього будинку царської сім'ї в Лівадії. Разом з тим Світлана Москаленко зазначила, що для неї займатися питанням стягнення грошей за використання символіки - справа честі, таке ж, як і усвідомлення цілей і завдань, які стоять перед палацом.

«Приймаючи запрошення керівництва палацом, я чудово усвідомлювала ту відповідальність, яку я брала на себе і ті завдання, які я повинна виконувати. Музей - це місце, на якому виховувалися багато поколінь молоді. Якщо хтось говорить про те, що я не та людина, яка глибоко знає предмет - Лівадійський палац-музей, то це не так. Тому що всі ми з вами культурні люди і культуру своєї країни ми знаємо: не на рівні наукових працівників, а на рівні культурних людей. Місяць-півтора я була кризис-менеждером, а тепер я нормальний керівник», - сказала Світалана Москаленко журналістам.

Нагадаємо, як повідомляв «Новий Регіон», адміністрація Лівадійського палацу-музею має намір стягувати плату не тільки за зображення палацу в цілому, але й окремих його частин - Італійського дворика і Хресто-Воздвиженської церкви, і вже почала процедуру оформлення авторського права.

Світлана Москаленко була призначена директором Лівадійського палацу-музею в лютому цього року. До цього вона працювала в Державній податковій адміністрації України.

Викликає подив «глибоке» незнання елементарних норм закону працівником податкової держадміністрації, а тепер, як вона себе називає, «нормального керівника» пані директорши палацу-музею. Тому, іншим необізнаним громадянам радимо прочитати нижченаведене.

Довідка «і»:

Витяги із статей 19, 64, 60, 54, 41 Конституції України:

«Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.»

«Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України. »

«Ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинні розпорядження чи накази. За віддання і виконання явно злочинного розпорядження чи наказу настає юридична відповідальність.»

«Кожний громадянин має право на результати своєї інтелектуальної, творчої діяльності; ніхто не може використовувати або поширювати їх без його згоди, за винятками, встановленими законом.»

«Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.»

«Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства …».

Витяги із статей Закону України про авторське право і суміжні права:

«Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.»

«Авторське право діє протягом усього життя автора і 70 років після його смерті…».  

Джерело: Новый регион, 21.07.2011

Висловити думку у Форумі

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності