UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії «Магарач» за 6 років заплатив за свій же товарний знак 3,2 млн...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

«Магарач» за 6 років заплатив за свій же товарний знак 3,2 млн грн

Прокуратурою АРК порушено кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем колишнім директором агрофірми "Магарач", який допустив відчуження товарного знака підприємства, повідомляє видання «События», з посиланням на прес-службу прокуратури АРК.

За даними слідства, товарний знак був безкоштовно переданий естонській фірмі. "У результаті протиправних дій екс-керівника державному підприємству завдано збитків на суму 3,2 млн. грн. У вигляді нарахованого роялті за використання товарного знаку", - йдеться в повідомленні.

Дії екс-директора "Магарача" кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України.

У мережі Інтернет згадуються лише два директори ДП "Магарач" - нинішній - Олена Фірсова та колишній - Іван Новіков. Тому можна припустити, що фігурантом кримінальної справи є останній.

Підприємство "Агрофірма" Магарач "- правонаступник Кримської дослідної станції тютюнництва та державного підприємства дослідного господарства" Передгір'я "Інституту винограду і вина" Магарач ". До складу ДП входять структурні підрозділи Передгірне (с. Віліно Бахчисарайського району) та Південнобережне (м. Ялта, смт Відрадне).

Як зазначаэться, свій товарний знак підприємство втратило ще в березні 2004 року, про що повідомляла офіційне видання Верховної Ради АРК "Кримськие новости" заступник начальника відділу державного фінансового аудиту КРУ в АРК А. Заводовська в листопаді минулого року. "У березні 2004 ДП" АФ "Магарач" передало право власності на свій знак для товарів і послуг дочірньому підприємству "Магарач", засновником якого є інвестор по спільній діяльності ТОВ "Magarach OU", - заявляла Заводовська.

За її словами, ДП "Магарач", у свою чергу, в травні 2006 року передало право власності на вказаний знак для товарів та послуг ТОВ "Magarach OU". "Сьогодні агрофірма, щоб скористатися торговою маркою, змушена йти на уклін до естонців. Так, у квітні 2008 року підприємство уклало ліцензійний договір з фірмою" Magarach OU "на право користування новозареєстрованим нею знаком для товарів і послуг" Магарач ". При цьому за "Magarach OU" залишилося право надавати дозвіл на користування зазначеним знаком третім особам, що ставить під загрозу як імідж ДП "АФ" Магарач ", так і традиції виноробства цієї торгової марки", - стверджує співробітниця КРУ.

За даними Заводовської, таким чином, за користування колись своїм же знаком агрофірма тепер змушена платити роялті з розрахунку 0,20 євро за 1 л вина.

Крім того, в ході аудиту діяльності ДП "Магарач", проведеного КРУ в АРК, була виявлена цілий корупційний ланцюжок. Так, встановлено, що члени правління інвестора за контрактом про спільну інвестиційну діяльність "Magarach OU" є одночасно працівниками ДП "АФ" Магарач "- заступником директора і начальником юридичного відділу.

Директор ДП "Магарач" "Magarach OU" у м. Вишневому (Київська область) є начальником торгового відділу ДП "АФ" Магарач "", що знаходиться за тією ж адресою.

А головний бухгалтер "Magarach OU" та ДП "АФ" Магарач "- одна і та ж особа.

Таким чином, виходить, що одні й ті самі люди є один одному і "позичальниками", і "кредиторами", нараховуючи фінансові зобов'язання державному підприємству, яке щорічно дотується з Держбюджету України.

Чому прокуратура не звернула на це увагу, незрозуміло: тут цілком може бути ще одна кримінальна справа.

Загадка також і те, чому прокуратура АРК не порушила кримінальну справу за фактом відчуження торгового знаку "Магарача" ще шість років тому або хоча б відразу ж після результатів аудиту КРУ.

Джерело: КоммерсантЪ, 27.05.2011

Висловити думку у Форумі

Дивіться: 

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності