UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Ребрендінг кнопкодавів
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Ребрендінг кнопкодавів

Знайшовся депутат, який пропонує позбавити депутатів прикметника «народні» 

Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що оскільки в Україні де-факто відсутні «народні депутати», то цей термін потрібно ліквідувати в Конституції і де-юре.

 

Народним депутатом працювати непросто, - треба вміти вправно брехати, а ще одночасно тиснути на кілька кнопок.Фото з dt.ua 

На роботі депутати не відмовляють собі у задоволенні погортати сторінки газет з пікантними фотографіями. Фото з nr2.ru

Як повідомляє видання "Дзеркало тижня", про це Томенко заявив у суботу, 5 січня, під час зустрічі з представниками Всеукраїнської зимової законодавчої школи «Шлях до успіху молодого юриста», яка відбулася в ході його робочої поїздки в Закарпатську область.

За словами Томенка, кажучи про ефективний законодавчий процес в Україні, потрібно дотримуватися або європейської, або радянській моделі парламентаризму. На думку віце-спікера, український парламентаризм на даний час знаходиться між радянською та європейської моделями.

Томенко зазначив, що радянська модель так званих „народних депутатів“, які приїжджають раз на півроку для того, щоб затвердити рішення партії, і працюють на громадських засадах, очевидно, неефективна, і не може бути повернена. «Водночас рецидивом цієї радянської моделі є наявність у Конституції статті про те, що Верховна Рада України складається з 450 народних депутатів. Я не бачив жодного народного депутата у Верховній Раді, оскільки природоутворення парламенту і характер діяльності нинішніх депутатів точно не співвідносяться з терміном „народний“, — сказав він.

Європейська модель, за словами Томенка, передбачає активну професійну роботу в парламенті. „Так само в сьогоднішньому парламенті не так багато і професійних депутатів у сенсі того, що вони повністю підготовлені та працюють на постійній основі як законотворці“, — додав віце-спікер.

На переконання Томенка, Україна повинна була б піти європейським шляхом, і це означає, що депутатів має обирати не лише суспільство на виборах, а депутати мають пройти професійну школу підготовки, і не вчитися в парламенті, як працювати в законодавчому процесі.

«Очевидно, що при внесенні змін до Конституції України потрібно ліквідувати термін „народний депутат“, оскільки ми рухаємося до європейської моделі і у Верховній Раді мають працювати депутати Верховної Ради, тобто люди, які професійно підготовлені до постійної законодавчої роботи і які пройшли відбір через політичні партії та українське суспільство», — сказав Томенко.

Джерело: dt.ua, 05.02.2011

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності