UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії Нічого окрім бізнесу: Полтавська мерія вже має свою «Полтавську...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Нічого окрім бізнесу: Полтавська мерія вже має свою «Полтавську битву» і хоче привласнити «полтавську галушку»

Мерія Полтави зареєструвала словосполучення «Полтавська битва» як торговельну марку. Таким же чином, міська влада хоче отримати виключне право власності на бренд «полтавська галушка».

«Плануємо одержувати гроші до бюджету від полтавської «родзинки» - «полтавської галушки». Ми зареєструємо її як торгову марку. При її використанні підприємці повинні платити кошти в міську казну», - цитує слова мера Полтави УНІАН.

Як повідомляється, необхідні документи для реєстрації вже подано в Полтавську Торгово-промислову палату.

Нагадаємо, в Полтаві вже стали традиційними щорічні свята полтавської галушки. Під час свята всі охочі ласують галушками й беруть участь у конкурсах. У музеї-садибі Івана Котляревського також традиційно щорічно проходить виставка ”Історія полтавської галушки”.

8 червня 2008 року Полтавський ресторан "Іванова гора" встановив рекорд, приготувавши галушку вагою 10 кг. Її варили півгодини на пару над 50-літровим казаном.

У Полтаві встановлено пам`ятник полтавській галушці. Авторами масивного пам`ятника, спорудженого з каменя, є народний художник України Анатолій ЧЕРНОЩОКОВ і скульптор Микола ЦИСЬ. Пам`ятник, що символізує достаток і благополуччя сім`ї, являє собою велику глибоку тарілку з готовими до вживання 12 галушками й ложкою на спеціальному постаменті.

Отже, маємо знати, що товари з написом «Полтавська битва», або «полтавські галушки» тепер можуть продаватися виключно за дозволом власника зареєстрованих торговельних марок, бо, за словами видання Полтавські  новини, «ці торговельні марки віднині вважаються символами Полтави».

Чому відомі найменування стали вважатися символами Полтави тільки "віднині" - не зовсім зрозуміло. Невже відтепер на Полтавщині кожному, для того щоб почастувати гостей знаменитою полтавською галушкою, доведеться їздити за дозволом до полтавських міських чиновників, що так ловко привласнили бренд, який більше ніж 500 років добре відомий не лише в Україні, а й за її межами?...

Джерело: unian.net, regionnews.poltava.ua, 26 червня 2008

Висловити думку у Форумі

Дивіться: