UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Чудасії У кожному крупному обласному центрі України налічується близько...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

У кожному крупному обласному центрі України налічується близько двох десятків організацій, які називають себе козацькими (ДОПОВНЕНО)

Часто можна бачити великих дядьків з рішучими обличчями, багровими шиями (нерідко з сизими носами), в лампасах і з великими генеральськими зірками. Себе вони називають переважно полковниками, а нерідко і генералами, - від нашого доблесного українського козацтва. Дорослі чоловіки самі собі замовляють мундири розшиті галунами і штани з лампасами і не соромляться ходити у цьому маскараді по вулицях. Отакі собі клептомани, скоморохи, або підстарковаті хлопчаки, що у дитинстві не награлися, самі себе і один одного призначаючи в генерали.

Ці „козаки” (що реально у війську ніколи або зовсім не служили, або є сержантами, чи старшими лейтенантами запасу), тупцюючи по країні, займаються казна чим, і, при цьому,  приховано, а нерідко і відкрито, вихваляють російського імператора, чи то Путіна, канони Московського патріархату, і, як правило, агресивно критикують українського президента. "Генерали” повсюду переконують, що мають у своєму підпорядкуванні цілі угрупування „козаків”, які вони іменують, неодмінно, "полками" або "корпусами".

ПРИМІТКА:

Звання „генерал” в українському козацтві ніколи не існувало. Найвище, після гетьмана, звання було – полковник. Старшим над цілим військом на Січі був кошовий отаман.

Щодо, так званих, козачих корпусів, то вони були, і зараз є, тільки у Росії. Відомий ще 15-й козачий кавалерійський корпус СС, який воював на східному фронті у складі німецького Вермахту. Організаційними ж і тактичними одиницями українського козaцького війська були полк, сотня, курінь, кош. Якщо вірити статистиці, то по кільканадцять козацьких корпусів є у кожному крупному обласному центрі України. Наприкалад, як стверджує "атаман - козачий полковник" В.Грідасов із міста Дніпропетровська, у його "Дніпропетровській обласній громадській організації "Козаче Товариство Дніпровського Краю" (КТДК) є не менше ніж чотири козачі корпуси, - це означає, що, так зване, козаче військо "атамана" Гридадсова налічує кілька тисяч боєздатних козаків?! 

Слід відзначити, що назване "козаче товариство", до відомого „Українського Національного козачого товариства” (засноване у 1923 р. в екзилі) має таке ж відношення як російський гіркий ріпчастий овоч до українського козацького лука…  А чим воно займається - про те відомостей, окрім того, що його атаман постійно приймає активну участь в антинатівських заходах і полюбляє тусуватися в російських казачих структурах, майже немає. У переліку козацьких організацій, на сайті Дніпропетровської облдержадміністрації, цей "полковник" і "атаман" вказаний як Грідасов, а сам називає себе, з російською вимовою, - Ґрідасов.

Демонструючи, притаманними не українцям, нахальство і нахрапистість у вирішенні своїх особистих справ, і назвавшись крайовими, обласними і навіть всеукраїнськими, більшість подібних організацій займаються чим завгодно, тільки не відродженням, чи то захистом, культури і традицій українського козацтва.

   

Геннадій Чумак, у натовпі ряжених "козаків" та попів Московського патріархату виділяється зростом, портупеєю і галунами. Фото з gorod.dp.ua.

"Атамани" подібних організацій найзухвалішим чином експлуатують козацьку історію та її символіку, задля одержання тих або або інших благ для себе і своїх «опричників» - політичних, економічних, задовольнити власне честолюбство і амбіції.

Свого часу, такий собі, Геннадій Чумак, що записався в «козаки» докозакувася до того, що Міжнародним союзом козаків «Запорорізька січ» був позбавлений усіх, так званих, козацьких чинів і нагород, із забороною носіння козацької форми, за, дискредитацію честі Запорізького козацтва.

Та виявилось, що, найганебніше і найтяжче для козаків, покарання для Чумака – ніщо. Він, нацепивши нові погони та інші цяцьки на свого мундира, як нічого не було продовжує собі дефілювати у штанях з лампасами, ще і вже називає себе отаманом катеринославського козацтва (таке свого часу було створене указом цариці Катерини II», ще відомої як «голодна вовчиця» і «всесвітня курва»). Більше того, Геннадій Чумак отримав покровительствоґ, головного у Дніпропетровську, попа Московського патріархату, якого називає духовним наставником.

Раніше, із зовсім не безкорисною метою, очолюваний Чумаком компанією, «Об’єднаний козацький союз» Катеринославський козацький округ» взявся жваво «огенералювати» потрібних людей йому людей. Так звання «козацьких генералів» були присвоєні кільком ректорам вищих учбових закладів Дніпропетровська і колишній начальник обласного МНС. Головному архітектору міста Юлії Саєнко, яка теж прийняла козачу присягу на вірність Геннадію Чумаку, був присвоєний козачий чин - Військовий старшина. За сучасною армійською термінологією - підполковник. Чи бачили ви, щоб головний архітектор одного з найбільших мегаполісів України носив козачу форму!?

Підприємниціим талантам козацького атамана Чумака можна тільки дивуватися. Нна гроші проректора Будівельної академії пана Савіцкого, віг брався за розвиток якогось «Козачого стану» на косі прибережної зони в районі ж/м Перемога. Про ці витівки Геннадія Чумака по самозахвату землі у прибережній зоні, будівництву кафе типу «генделика» і передбачливому привласненню грошей високопоставленого вченого покровителя, детально писалося у пресі.

Чумак проявив по створенню комерційного підприємства під власним управлінням, де планувалося відкрити невеликий готель, пункт миття автомобілів, міні супермаркет, ряд магазинів і т.п. Бомбосховище, що знаходиться на території передбачуваного будівництва, зважаючи на близькість ринку «Озерка», планувалося переобладнати в якісь продовольчі склади. Прикол у тому, що усьому цьому Чумаком була дана назва «Козацький дім».

Задекларувавши спочатку будинок для козацтва, у подальшому не згадувався. На першому місці стояв грандіозний бізнес-план Чумака і його найближчого оточення, який ретельно приховувався не тільки від Дніпропетровського козацтва, керівництва міста, але і від людей, які напряму просували цей сумнівний проект.

Подібних "козацьких" організацій - безліч. Хача б такий факт, - у Дніпропетровській області зареєстровано не менш ніж 19 громадських "козацьких" організацій, з яких 17 знаходяться в обласному центрі. І це не рахуючи ще кільканадцяти фірм і компаній, назви яких вказують на їх начебто якесь відношення до козацтва.

Нижченаведені переліки  скопійовані з офіційних сайтів облдержадміністрацій, і подані у вигляді, що вони його мають на 9 лютого 2008р.

Козацькі організаці Дніпропетровської області

Станом на 8 серпня 2007 р.

№№
Назва організації
Дата реєстрації, № свідоцтва
Адреса, телефон
ПІБ керівника
1
Вознесінське козаче військо
23.07.97
168
м. Дніпропетровськ, вул. Марії Ярової, 19
Зозуля Ю.А.
2
Регіональна громадська організація "Спілка козаків Придніпров'я "Придніпровський кош"
04.12.97
205
м. Дніпропетровськ, пр. Пушкіна, 15-1,
к. 2
Рижов В.І.
3
Славне військо запорізьке низове
08.12.97
206
м.Дніпропетровськ, вул.Метробудівська, 3
Устименко О.Л.
4
Дніпропетровська обласна громадська організація -Козацький округ війська Придніпров'я
04.12.00
462
м. Дніпропетровськ, вул. Рабоча, 81/65
Сорокотяга Ю.І.
5
Громадське обєднання "Дніпровське козацьке військо"
12.03.02
577
м.Дніпропетровськ,вул.Мандриківська, 151
Груба Є.Г.
6
Обласна громадська організація "Дніпропетровський козацький округ Азово- Чорноморського козацького війська Українського козацтва"
30.04.02,
584
м. Дніпропетровськ, вул. Доблісна, 237 - а
Ламкін О.Б.
7
Громадська організація Нізове запорізьке козацтво "Нова Січ"
10.06.02,
590
м. Орджонікідзе, Дніпропетровська обл., вул. Чиатурська, 1.
Задорожний В.В.
8
Громадська організація "Дніпровський козацький полк імені гетмана Сагайдачного"
31.01.04
698
м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 21,
721-90-98
Арутюнов Г.Р.
9
Дніпропетровська обласна громадська організація "Козаче Товариство Дніпровського Краю"
05.03.04
706
м. Дніпропетровськ, вул. Шмідта, 5, 745-73-11
Грідасов В.Г.
10
Дніпропетровське обласне громадське обєднання "Дніпропетровський козацькій полк"
15.12.04, 782
м. Дніпрпопетровськ, вул. Виконкомівська, 18/7
Чумак Г.І.
11
Міжрегіональна громадська організація "Південно-Східне Козацтво"
31.12.04
785
м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 118
Смірнов С.С.
12
Дніпропетровська обласна молодіжна громадська організація "Січеславський полк характерного козацтва"
29.04.05, 803
Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. В. Усова, 47/11
Яценко О.Ю.
13
Дніпропетровське обласне громадське об’єднання "Об’єднаний козацький союз" Катеринославський козацький округ"
29.04.05, 805
м. Дніпропетровськ, вул. Виконкомівська, 18/7
Ільченко М.Г.
14
Дніпропетровська обласна громадська організація "Дніпропетровський Козацький Округ"
13.07.05
824
м. Дніпррпетровськ, пр. Героїв,9/346
Луциба Д.М.
15
Дніпропетровська обласна громадська організація "Козацьке товариство "Нова січ"
07.10.05, 840
м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 38а/112
Зінуков С.О.
16
Дніпропетровське (Січеславське) товариство Українського козацтва Дніпропетровської області
08.07.94,
84
м. Дніпропетровськ, вул. Московська, 17а, тел. 92-93-66
Таратушка В.В.
17
Дніпропетровський обласний осередок міжнародної оборонно-масової та громадсько-патріотичної організації "Козацтво України"
14.04.03
639
м. Дніпропетровськ, ж/м Тополя-1, буд. 8а
Букреєв І.Є.
18
Січеславський округ міжнародної громадської організації "Козацтво Запорізьке"
07.08.03
659
м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 17,
744-88-73, 776-74-85
Гордієнко М.О.
19
Дніпропетровська обласна громадська організація "Дніпровська Січ Військо Запорозьке"
24.11.06
907
м. Дніпропетровськ, вул. Академіка Іванова. 9/9
Пономаренко О.В.

Джерело: adm.dp.ua, 9 лютого 2008

Майже стільки ж "козацьких" організацій знаходяться у Харкові.

Перелік козацьких об'єднань які діють на території Харківської області

Станом на 1 червня 2005 р.


№ п/п Назва організації Керівник Адреса
Телефон
1 Харківське обласне (крайове) козацьке товариство "Харківський Козацький Слобідський Полк" Українського Козацтва Потапов Сергій Юхимович м. Харків, пров. Фанінський, 3,
т.734-41-97.
2 Слобожанське Козацьке товариство Толстунов Юрій Михайлович м. Харків, вул. Університетська, 23
3 Харківське Земляцтво Козаків Росії Ісаєв Геннадій Сергійович м. Харків, вул. Карпівська 32, кв.11.
4 Харківсько-Слобожанська обласна Паланка Війська Запорізького Абраменко Володимир Микитович м. Харків, пр-т. Московський, 44,
т.11-36-48
5 Південно-Східний Козацький Округ "Слобідська Січ" Війська Запорозького СКОУ Шеїн Юрій Вікторович м. Харків,
т.717-87-63, 716-99-57д
6 Харківський козацький округ Гура Анатолій Харитонович м. Харків, вул. Плеханівська, 126,
т.28-34-66
7 "Слобожанський Козацький корпус" Білоножко Юрій Вікторович м. Харків, пров.Унеченський, 23,
т.8-050-4014282
8 Окремий науково-освітній центр Українського козацтва ім. Г.С.Сковороди Прокопенко Іван Федорович м. Харків, вул. Артема, 29,
т.700-69-09
9 Слобідське Козацьке Військо Потапов Сергій Юхимович м. Харків, пл.Конституції, 21, к.3 "а",
т.737-41-97
10 Харківська обласна організація Всеукраїнської громадської організації "Українське Реєстрове Козацтво" (УРК) Дубровський Михайло Лейбович м. Харків
т.52-59-44 д.
11 Регіональне громадське об єднання "Козацьке військо ім. Гетьмана І. Мазепа" Гладкоскок Анатолій Іванович м. Харків, вул. Полтавський шлях, 18
12 Асоціація козацьких організацій Слобожанщини Шеїн Юрій Вікторович м. Харків,
т.717-87-63
13 Харківська обласна громадська організація "Слобожанський козацький округ" Прокопенко Петро Андрійович м. Харків,
т.52-59-44
14 Громадська організація "Слов'янська козача спілка" Шеїн Олександр Іванович м. Харків, Фесенківський в'їзд, 2, кв.133,
т.8 (05746) 2-26-30
15 Всеукраїнська громадська організація, Харківський осередок "Козацтво нової України" Муха Анатолій Григорович м. Харків, вул. Леніна 52/2,
т.702-55-83, 759-57-23

Джерело: kharkivoda.gov.ua, 9 лютого 2008

Автор цієї замітки спробував дізнатися, якою мовою новітні "козаки" написали б листа турецькому султану, як це колись зробили запорожці, і, вирішивши зробити опитування в обласному центрі Дніпропетровщини - колисці українського козацтва, зателефонував за кількома телефонними номерами організацій, що на офіційному сайті Дніпропетровської облдержадміністрації вказані як "козацькі".

Весь час, у ході опитування, авторові здавалося, що або, у дійсності, ніяких українських козацьких організацій немає, або ж телефонна станція якось не так виконує з'єдння... Бо усі, до кого вдалося дозвонитися, відповідали виключно російською мовою, і на прохання говорити українською, жоден не спромігся правильно сказати бодай кілька слів.

МЕРазми:
 •  Мер Києва добре знає лише слова "евреи" та "иудаизм" (ВІДЕО)
 • Мер Харкова взагалі знає мало слів (ВІДЕО)
 • Лідер Партії регіонів говорить мовою урки (ВІДЕО)
 • Тож можна здогадатися, якби самозваним „козацьким атаманам” писати подібного листа і довелося, то вони міцних, але цілком літературних, козацьких слів у ньому б вжити не зуміли, а скоріш за все, скористалися тими російськими виразами, що їх навіть в РФ, хоча вони є певною відзнакою національної ідентичності, вживати не рекомендується. Та для цього, очевидь, й у РФ звертатися не доведеться, бо вже і в Україні є вправні знавці цих виразів. Тож навряд чи новітнім козацьким атаманам знадобилася б поміч навіть всесвітньо знаменитого секретаря Геннадія Кернеса, який і досі наставляє, не менш відомого Міхаїла Добкіна - міького голову, колись заснованого українськими казаками, міста Харкова.

  Автор трохи поцікавився - як ідентифікують себе українські "козацькі" організації у всесвітній інтернет-мережі. І набравши в пошукачі google фразу "Українське козацтво", відразу попав на вебсайт з доменним іменем, де слово "Київ", вказане латиницею у його російській вимові - kozatstvo.kiev.ua. Наступне у переліку гіперпосилання вказувало на сторінку, що на сайті з російським доменним іменем третього рівня - ukrainaforever.narod.ru. Шукати далі стало нецікаво, та й нічого відповідного більше на відкритій сторінці пошукача не було.

  З 2006 р., навіть у США (батьківщині Інтернету) в усіх офіційних документах і географічних назвах вживається не російська, а українська транскрипція назви столиці України.


  ШОК!!!

  "Русскіє казакі" на честь Дня Росії демонструють силу, крокуючи маршем по вулицях українського Криму під чорно-жовто-білим прапором Російської імперії і державними російськими біло-синьо-червоними триколорами. Фото з сайту "Крымское казачество"

  Довідка: До знищення українського козацтва російською імператрицею Катериною ІІ, в Україні було 8 козацьких паланок Війська Запорізького, з яких 3 розташовувались на території теперішньої Запорізької і 5 - Дніпропетровської областей.

  На серпень 2007 року в Україні було зареєстровано 29 організацій які називають себе козацькими.

  Українські козаки заснували величезну кількість, нині існуючих, поселень, переважна більшість яких, за небагатьма виключеннями, шанує своє козацьке українство.

  Козачок Петько

  9 лютого 2008

  Висловити думку у Форумі

  Публікації на тему:

  Дивіться: 

  Козацькі сайти: