UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Не зайве знати Інтернет-адреси не на латиниці з'являться через рік
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Інтернет-адреси не на латиниці з'являться через рік

Міжнародна організація з контролю над розподілом доменного простору в Інтернеті (ICANN) розгляне можливість швидкого введення доменних імен з неангломовними символами

Існуюча англомовна система написання доменних імен підтримує 37 символів ASCII, що включають літери латинського алфавіту, індійські цифри і дефіс. Зараз у деяких випадках можливе написання імен за допомогою символів, відмінних від латиниці, проте користувачам все одно доводиться найстарший домен набирати латиницею.

Питання використання цих символів у доменних іменах обговорюватимуться на сумісному засіданні керівництва компанії та інтернет-експертів, яке пройде на цьому тижні в Сан-Хуані (Пуерто-Ріко).

ICANN має намір обговорити такі питання, як наприклад, чи будуть оператори китайської доменної зони .cn автоматично перекладати китайською мовою цей та інші суфікси, і що відбудеться, якщо аналогічним чином захочуть діяти оператори тайваньської доменної зони .tw, оскільки найбільш вірогідно, що для цього буде використаний китайський ієрогліф, що позначає "Китай".

Також буде розглянуте питання про появу нових доменних імен старшого рівня - наприклад, .xxx для порнографії або .post для поштових серверів. Проте, як заявив виконавчий директор ICANN Пол Туомі, це питання може бути вирішене лише після проведення всестороннього, стосовно цього, дослідження.

Якщо перемовини завершаться успішно, нова система буде прийнята влітку 2008 року.

Джерело: mignews.com, 27 червня 2007 

Висловити думку у Форумі