UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Єжи Гофман звинувачує Україну в нехтуванні авторськими правами...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Єжи Гофман звинувачує Україну в нехтуванні авторськими правами

Україна - на межі скандалу. Цього разу через нехтування авторськими правами всесвітньовідомого кінорежисера Єжи Гофмана. Йдеться про несанкціонований показ кількома вітчизняними телеканалами фільмів майстра.

Стрічки Єжи Гофмана «Вогнем і мечем», «Знахар» і інші кілька років поспіль демонструвалися на українських телеканалах без згоди режисера. Про це повідомляють представники Гільдії кінорежисерів, що має назву «24», і яка представляє інтереси Єжи Гофмана в Україні.

Там кажуть, що за показ фільмів, а також за продаж їхніх копій у роздрібній торговельній мережі пан Гофман не одержав належних йому авторських відрахувань.

Втім, відповідно до Закону України «Про авторські та суміжні права», режисер мав отримувати гроші за прокат його фільмів. Власне, не лише він, а й сценарист, оператор, художник-постановник і композитор.

Єжи Гофман, кінорежисер: «С каждого показа моих фильмов, какие бы они не были, в которых я являюсь сценаристом, режиссером или сценаристом и режиссером, идет какой-то процент, который мне полагается. Если это не так, то мне просто прискорбно. Значит в Украине вопрос авторских прав до сих пор не решен».

У грудні минулого року Гільдія кінорежисерів направила листа до Держдепартаменту інтелектуальної власності. Вони вимагали вжити заходів для припинення незаконного використання фільмів Єжи Гофмана в Україні, включаючи продаж касет та дисків у кіосках і на ринкових розкладках.

Сергій Кулаков, виконавчий директор Гільдії кінорежисерів: «Так случилось, что с Гофманом многие наши режиссеры учились, знают его. Он был в Доме кино, ему рассказали, а он спросил: а у вас закон об авторском праве есть? Есть. Так значит мы в одном пространстве? Да. Так что же мне никто не платит?»

У Департаменті державного регулювання кіно- та відеопрокату Міністерства культури й туризму України стверджують, що дозвіл на одержання державного прокатного посвідчення на фільм «Вогнем і мечем» надано приватному підприємцю.

Сергій Кулаков, виконавчий директор Гільдії кінорежисерів: «Из простого взгляда на это документ видно, что он противоречит закону Украины. Здесь указано три соавтора фильма. У нас в законе определено 5 категорий авторов, а здесь только три».

Таким чином, навмисно або мимоволі в Україні створюється ситуація, коли виторг від прокату будь-якого фільму осідає у кишенях дистриб’ютора й прокатника, обминаючи авторів і державну скарбницю.

Дмитро Мухін, Олександр Мироненко

Джерело: НТН, 06 березня 2006

Висловити думку у Форумі