UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Дослідники виведуть на чисту воду виробників „поганих” програм...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Дослідники виведуть на чисту воду виробників „поганих” програм

Дослідники Гарвардського (Berkman Center for Internet & Society at Harvard) і Оксфордського (Oxford Internet Institute) університетів створили коаліцію The Stop Badware Coalition, метою якої є протистояння „поганим” програмам, що заполонили інтернет. Дослідники відкрили сайт, який так і назвали http://www.stopbadware.org/.

 
      
"Погані" програми роблять інтернет некомфортним і небезпечним середовищем

Основна задача коаліції - розголошення назв тих компаній, які використовують методи небажаної реклами – adware. Це – програми, які встановлюються на комп'ютери користувача без його бажання і згоди та примусово направляють браузер на певні веб-сторінки. Організатори коаліції вказують, що вони хочуть відкрито назвати ті компанії, які заробляють мільйони доларів, використовуючи вторгнення на комп'ютери користувача, але самі при цьому вважають за краще залишатися тіні. Коаліція також бачить своє завдання в попередженні та просвіті користувачів.

Термін «Badware» є новим. Організатори коаліції запропонували його як загальну назву всій тій безлічі неприємних (а часто й небезпечних) програм, що роблять інтернет некомфортним ьа небезпечним середовищем: Badware – це і adware – непрошена реклама, і shyware - програми-шпигуни, що відстежують звернення користувача до банків та інтернет-магазинів, з метою викрасти номер його кредитки, і віруси, і поштові черв'яки. Все це разом організатори і назвали Badware – „погані програми”.

Проект планується як довготривалий. Його спонсорами виступили компанії Google Inc., виробники комп'ютерів Lenovo Group і Sun Microsystems Inc. Організатори планують тісну співпрацю з адвокатською групою Consumer Reports WebWatch, яка займається захистом прав споживачів в інтернеті. Згідно дослідженню Consumer Reports один з шести опитаних став жертвою „поганих програм” в 2003 – 2004 роках, і втрати одного користувача в середньому склали 250 доларів. Загальна сума втрат приватних осіб в Сполучених Штатах оцінюється в 3,5 мільярди доларів.

Коаліція розраховує на тісну співпрацю з інтернет-користувачами: саме користувачі повинні стати основним джерелом повідомлень про знайдене „погане” програмне забезпечення. На сайті можна буде перевірити будь-яку програму, яку користувач має намір встановити на свій комп'ютер з інтернету.

Поки організатори уникали того, щоб навести назви компаній, які вони мають намір помістити на свою „чорну дошку”. Вони пропонують дочекатися першого місячного звіту. У ньому ці компанії будуть названі, і крім того приведені заходи, які зможе зробити користувач, для того, щоб позбавитися непрошених гостей на своїй машині.

Джерело: Svobodanews.ru, 26 січня 2006

Висловити думку у Форумі