UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки На хабарі у $100 000 затримали Генерального директора Громадської...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

На хабарі у $100 000 затримали Генерального директора Громадської спілки "Українська ліга авторських та суміжних прав"

Затримано "лобістів" шоу-бізнесу, які хотіли підкупити депутатів Верховної Ради.

Про таке повідомляє Пресцентр СБУ.

Фото з ssu.gov.ua

 

 

 

Фото з ssu.gov.ua

Як повідомляється, за внесення "потрібної правки" та відтермінування законопроекту, зловмисники обіцяли народному обранцю $100 тис. щороку.

Чоловік (шоумен Олександр Нікітін. – і) , що пропонував хабар, – керівник організації, яка опікується авторськими правами музичних виконавців на території України.

Фактично ця організація збирає гроші з усіх закладів, де грає музика.

Передбачалося, що вона передає більшу частину коштів виконавцям – оскільки вони мають авторські права.

Утім, користуючись монопольним становищем на ринку, зловмисник створив декілька «компаній-прокладок». Кошти проходили через них і виконавці отримували відсоток не від початкової суми, а від фінальної, що зменшувало прибуток музикантів у декілька разів.

Оскільки у Верховній Раді зареєструвано законопроект №5572 "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав", який фактично ліквідовує вказану схему, її керівник пішов на підкуп народних депутатів.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення йому про підозру.

За даними правоохоронців, Нікітін вимагав 100 тисяч доларів США неправомірної вигоди щорічно за внесення "потрібної" правки та відтермінування змін до закону "Про ефективне управління майновими правами право власників у сфері авторського права і (або) суміжних прав".

За Нікітіна заступилася співачка Руслана та її чоловік.

29.10.2021

Джерело:  ssu.gov.ua

Дивітья також: