UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки НАСА припиняє роботу SpaceX над місяцевим спусковим апаратом...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

НАСА припиняє роботу SpaceX над місяцевим спусковим апаратом після судового позову Blue Origin

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) погодилося в четвер тимчасово припинити роботу над місяцевим посадковим апаратом на $2,9 млрд, укладеним з SвpaceX Ілона Маска, після того, як конкуруюча ракетна компанія Blue Originа мільярдера Джеффа Безоса (засновник Amazon.com Inc (AMZN.O) подала до суду на уряд США.

Про це повідомляє агенція Routers

Як повідомляється, Blue Origin заявила, що її позов, поданий минулого тижня до Федерального суду США, був "спробою усунути вади процесу збору даних, виявлені в посадковій системі приземлення людей НАСА". Американський суддя призначив слухання справи на 14 жовтня.

NASA заявило, що призупинило роботу зі SpaceX над системою посадки людини до 1 листопада.

"В обмін на це тимчасове призупинення роботи всі сторони погодилися на прискорений графік судових розглядів, який завершується 1 листопада", - йдеться в повідомленні НАСА.

"Представники НАСА продовжують співпрацю з Міністерством юстиції, щоб переглянути деталі справи та сподіваються на своєчасне вирішення цього питання".

Офіс уряду США з питань підзвітності (GAO) минулого місяця став на бік НАСА у зв'язку з його рішенням обрати єдиного постачальника місяцевого апарата, відхиливши протест Blue Origin.

Компанія SpaceX, очолювана генеральним директором Tesla Inc. (TSLA.O) Маском, цього тижня втрутилася у позов, аби ґарантувати, що суд "має повне та точне уявлення про факти та обставини, які стосуються цього протесту, включаючи істотну шкоду, яку SpaceX зазнає, якщо вчинить позовне забезпечення, що його вимагає "Blue Origin".

SpaceX не відразу відповіла на запит про коментар.

Blue Origin заявила, що залишається впевненою, що з рішенням НАСА існують "фундаментальні проблеми", і що GAO не змогло їх вирішити "через їх обмежену юрисдикцію" . "

НАСА шукало пропозиції щодо створення космічного корабля, який несе астронавтів на поверхню Місяця в рамках своєї програми "Артеміда", по поверненню людей на Місяць вперше з 1972 року.

У четвер НАСА заявило, що "віддане Артеміді та збереженню світового лідера нації у дослідженні космосу. Разом з нашими партнерами ми відправимося на Місяць і залишимося, щоб дати можливість проводити наукові дослідження, розробляти нові технології та створювати високооплачувані робочі місця для великого блага, і ми готуємося відправити астронавтів на Марс ".

У квітні NASA уклало зі SpaceX контракт на створення такого космічного корабля вже у 2024 році.

"До цього часу ми граємо у кішки-мишки", - сказав він. "І це завжди погано закінчується для мишки."

20.08.2020 р.

Джерело: Routers