UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Хто головний пірат в Україні - не важко здогадатися
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Хто головний пірат в Україні - не важко здогадатися

Глава "Майкрософт Україна": Державні установи не використовують ліцензійне забезпечення

Питання нелегального контенту, за словами експертів, вирішується просто, але український уряд не поспішає з ним розбиратися. До того ж, як пише видення "Дело", лідерами з використання неліцензійного ПЗ в Україні є державні органи

Проблема з піратством є технічною проблемою, а не політичною. Про це заявив генеральний директор компанії "Майкрософт Україна" Дмитро Шимків на круглому столі "Україна - інтелектуальний пірат № 1, причини та наслідки".

За словами гендиректора "Майкрософт Україна", проблема полягає в першу чергу в державі, яка не хоче платити за використовуване програмне забезпечення (ПЗ) і регулювати це питання.

"Питання ж не в тому, що немає грошей. На комп'ютери і камери спостереження до виборів було виділено 1 млрд грн. Гроші є, а рішення системної проблеми з піратством немає <...> ніхто нічого не робить", - заявив Шимків.

Відомо також, що український уряд планує перейти на безкоштовне відкрите програмне забезпечення (open source) до 2015 року, але при цьому на сам перехід в бюджеті передбачені 47 млн грн для установки софта.

"У нас дешевше, і ми готові брати участь у конкуренції, але не крадіть і сядьте будь ласка за стіл переговорів і змініть ряд законів", - підкреслив Шимків.

За його словами, Україна - єдина країна, де немає угоди з користування ПЗ держорганами та оплати за нього. "Ми намагаємося вести діалог з 1999 року, але безуспішно. Кожне відомство говорить, що грошей на ПЗ немає. Ми написали 4 тис. листів у всі органи влади. Спочатку нам кажуть, що все легально, потім зізнаються, що нелегальне ПЗ таки є, а потім пропонують домовитися. Більше 70% ПЗ є неліцензірованим ", - скаржиться Шимків.

Лідерами з використання неліцензійного ПЗ в Україні є найбільші державні органи - МВС, податкова, Збройні сили України.

Найбільше легального ПЗ - у Національному банку України.

Компанія Microsoft оцінює свої збитки від більш ніж 500 тис. піратських копій в 200 млн доларів.

Джерело: delo.ua, 17.06.2013 р.

Висловити думку у Форумі

Дивіться:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності