UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Студенти Єля бойкотували лекцію німецького плагіатора
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Студенти Єля бойкотували лекцію німецького плагіатора

Студенти Єльського університету (США) демонстративно покинули зал, де виступав колишній міністр оборони Німеччини Карл-Теодор цу Ґуттенберґ, якого звинувачують у плагіаті, повідомляє Lenta.ru, з посиланням на The Yale Daily News.

Інцидент стався перед початком лекції цу Ґуттенберґа на тему "Міфи трансатлантичних відносин" у середу, 7 листопада. Незадовго до заходу студенти Єля отримали листи із закликами бойкотувати виступ цу Ґуттенберґа. У посланнях мовилося, що він, будучи міністром оборони Німеччини, завдав образи всьому академічній спільноті і відмовився взяти на себе відповідальність за списану дисертацію.

У день лекції співробітниця центру міжнародних відносин Єля представила цу Гуттенберга присутніх, після чого в залі почувся гул несхвалення і група з приблизно 15 студентів, більшість з яких вивчають германістику і політичні науки, демонстративно покинула приміщення.

"Вам тут не раді!" - Заявили деякі з протестуючих, виходячи із залу. "Я б розповів вам про це [історії з плагіатом дисертації], якби ви залишилися, - відповів цу Ґуттенберґ -. А також про сором, і про помилки". "Ні, нам взагалі треба працювати над дисертаціями, - відповів хтось із студентів -. Ми йдемо в бібліотеку». "Ясно, ясно", - погодився цу Ґуттенберґ.

На зустрічі з цу Ґуттенберґом в підсумку були присутні близько 70 осіб. Говорячи про звинувачення в плагіаті, екс-міністр сказав, що йому соромно за скоєне, і саме тому він вирішив дати суспільству щось натомість - наприклад, поділитися тими знаннями і досвідом, які у нього є.

Демарш на лекції цу Ґуттенберґа викликав суперечки в студентському співтоваристві. Деякі стверджують, що протестуючі мали рацію, оскільки ідея запросити плагіатора в університет, який славиться своїми високими вимогами до наукових робіт, сама по собі абсурдна. Інші стверджують, що досвід цу Ґуттенберґа на посаді німецького міністра оборони цінний, незважаючи на скандал з плагіатом.

Цу Гуттенберг займав пост міністра оборони ФРН з жовтня 2009 року по березень 2011 року. Він був змушений піти у відставку після того, як його викрили у плагіаті докторської дисертації і позбавили наукового ступеня. Розслідування справи щодо екс-міністра було припинено після того, як він виділив 20 тисяч євро на благодійність. Зараз цу Ґуттенберґ є радником Єврокомісії з питань свободи в інтернеті.

Джерело: lenta.ru, 09.11.2012

Висловити думку у Форумі

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної