UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Гімном Одеси затвердили пісню російською мовою (Доповнено)
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Гімном Одеси затвердили пісню російською мовою (Доповнено)

Депутати Одеської міськради затвердили статут Одеси під час засідання сесії в четвер. За відповідне рішення проголосували 78 зі 120 депутатів міськради, повідомляє "Радіо "Свобода".

Зокрема, згідно з затвердженим статутом, гімном Одеси є пісня російською мовою на музику Модеста Табачникова та слова Семена Кірсанова «У Черного моря» у виконанні Леоніда Утьосова.

Загалом, остаточна редакція документа містить сім розділів, які визначають міську символіку, принципи міського самоврядування, міські святкові та пам’ятні дати, територію та межі міста, а також райони. Крім того, статут регламентує діяльність системи місцевого самоврядування, визначає порядок участі членів територіальної громади у здійсненні міського самоврядування тощо.

Серед положень документа, раніше не прописаних у нормативних актах: гімн міста, міські свята та питання участі членів територіальної громади у здійсненні міського самоврядування.

Разом з тим...

Пісня Утьосова не буде гімном Одеси - до Статуту міста непомітно внесли зміни.

Як повідомляє «Думская.net», текст «міський конституції», затвердженої депутатами, дещо змінився. Наприклад, у тексті Статуту, розміщеного в даний час на офіційному сайті міста, чітко сказано, що гімном Одеси буде пісня «У Чорного моря» у виконанні Леоніда Утьосов.

Але у фінальному тексті, який відправили на узгодження в Міністерство юстиції України, текст гімну вже зовсім інший - «Песня об Одессе» з оперети Ісаака Дунаєвського "Белая акация". Нагадаємо, що саме ця мелодія, яка довгий час була неофіційним гімном Одеси, звучить щогодини під бій годинника на будівлі мерії на Думській площі.

Як нам вдалося з'ясувати видання Думская.net, причиною заміни послужило обурення «Всесвітнього клубу одеситів». Члени цієї організації виступили категорично проти того, щоб гімном місто став, на їхню думку, «шансон».

«Гимн, который поется стоя, с прижатой к сердцу рукой, — может ли он быть вальсом, да еще по стилю является типичным шансоном?» - Зазначено у зверненні клубу, підписаному директором клубу Леонідом Рукманом.

Зазначимо, що під час засіданні сесії Одеської міськради, журналістам остаточний текст Статуту так і не роздали, де були б зазначені всі редагування громадськості.

Джерело: radiosvoboda.org, dumskaya.net, 30.08.2011

Висловити думку у Форумі

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності