UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки В Україні „квітне” програмне піратство. Навіть у владних органах...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

В Україні „квітне” програмне піратство. Навіть у владних органах

У світі Україна займає одне з перших місць щодо використання неліцензійних комп’ютерних програм в органах державної влади. Про це у Львові заявив директор роботи з державними органами „Майкрософт Україна” Владислав Радиш, пише Німецька хвиля.

Як показало всеукраїнське дослідження „Майкрософт України”, понад третина продавців комп’ютерів у Львові пропонує клієнтам піратське програмне забезпечення, але найвищий показник піратства зафіксовано у Вінниці, Миколаєві та Одесі (відповідно 55-48%).

Вартість пропозиції нелегального продукту стрімко наближається до ціни ліцензованих програм, каже керівник департаменту із захисту прав інтелектуальної власності „Майкрософт” Юрій Омельченко. Якщо говорити про Львів, який є на передових позиціях в країні за розвитком ІТ технологій, то тут спостерігається позитивна динаміка у захисті прав інтелектуальної власності, зазначають експерти, кількість точок продажу неліцензійного продукту відчутно зменшується – на 12 відсотків за рік.

Із ста комп’ютерів – 85 з піратським «софтом»

Представники компанії заявляють, що приблизно із сотні комп’ютерів в Україні 85 мають піратське забезпечення, але ця статистика не враховує приватних користувачів, де показники ще вищі.

Попри такий стан речей, більшість перевірок, які здійснюють правоохоронні органи є безрезультатними, кажуть юристи. „Неякісні перевірки – це масове явище. Доказом є статистика: з трьох сотень перевірок – лише кілька десятків порушених кримінальних справ, і два десятки обвинувальних вироків на рік”, – каже юрист Владислав Шаповал.

Нині державні установи країни: адміністрації, податкова, правоохоронні органи й інші, використовують понад 70 відсотків нелегального програмного продукту „Майкрософт”, заявив Владислав Радиш. За його словами, держава обіцяє поступово виправляти це порушення під час заміни старого комп’ютерного обладнання на нове. А от найбільш відповідальним у питаннях захисту інтелектуальної власності є банківський сектор, зазначив Радиш.

Джерело: dw-world.de, 02.02.2011

Висловити думку у Форумі

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності