UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Для вітчизняної армії придумали "національний" стройовий кро...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Для вітчизняної армії придумали "національний" стройовий крок

Українські солдати маршируватимуть новим стройовим кроком. Таку ідею висунув президент і головнокомандуючий ВСУ Віктор Ющенко, повідомляє газета «Сегодня».

«Національний» крок повинен прийти на зміну «прусському», яким марширували раніше радянські війська, а зараз використовує і українська армія.

Як повідомляється, новий крок вже розроблений і знаходиться на стадії упровадження. Ним уже два місяці тренується марширувати особовий склад почесної варти. «Ми вирішили спростити стройовий крок, адже «прусський» дуже складний і напружений, — пояснює один з творців «національного» кроку, командир батальйону почесної варти окремого полку президента України Сергій Клявлін. — Майже всі елементи залишилися колишніми, «прусськими», але все проробляється м'якше. Ногу тепер піднімати будуть на 10—15 см, а не на 15—20, як було раніше. Коліно згинається, але нога опускається прямо, хоча і м'якше — солдат не чеканить об асфальт всією стопою, а робить легкий перекат».

За словами Клявліна, при підготовці «національного» стройового кроку довелося вивчити багато архівних матеріалів про українську армію: «Попрацювавши з архівами, ми створили 6 різних варіантів кроку, показали їх президенту і зупинилися на тому, який зараз упроваджуємо, — розказує Клявлін. — Ми його зробили на основі кроку січових стрільців армії УНР 1918 року. Звичайно, трохи модернізували, щоб наш крок виглядав сучасно».

«Січові стрільці були сформовані з солдатів австро-угорської армії, у якої був практично той же «прусський» крок — німецька модель марширування, — роповідає історик Олесь Бузина. — Війська УНР, сформовані в Центральній і Східній Україні, ходили так само, як і російська армія, яка також використовувала «прусський» крок. Отже, якщо спиратися на історичні приклади, то від «прусського» кроку ми далеко не підемо».

Стройові кроки армій різних країн виходять від двох первинних моделей — прусської і британської. Перша передбачає ноги, що не згинаються, і витягнутий носок, при другій коліна солдатів згинаються, і носок «веде себе» вільніше. Але, звичайно, стройовий крок кожної країни обростає характерними національними особливостями.

Джерело: segodnya.ua, 15 грудня 2009

Висловити думку у Форумі

*

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності