UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Google вилучив Піратську бухту з пошукових результатів
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Google вилучив Піратську бухту з пошукових результатів

Зображення з gdb.rferl.org Пошукач Google видалив посилання на горезвісний файлообмінний сайт The Pirate Bay.

Цей крок став реакцією на попередження, одержане компанією в рамках Закону США про захист авторських прав в цифрову епоху (US Digital Millennium Copyright Act, - DMCA), повідомляє PC Pro.

Хоча пошукач, як і раніше, видає результати по запиту «The Pirate Bay», всі посилання на скандальний ресурс з нього були видалені, включаючи і головну сторінку торрент-порталу.

Виноска внизу пошукової сторінки пояснює, що: "У відповідь на скаргу, отриману на підставі Закону США про копірайт, ми вилучили 8 результат (и) з цієї сторінки."

Заборона Pirate Bay застосована на сайті Google.co.uk, як і на головному вузлі США.

Стосовно попередження DMCA, «Гуглівська» сторінка допомоги також пояснює, що "наша політика передбачає відповідну реакцію на повідомлення про можливі порушення авторських прав".

"Незалежно від того, чи можемо ми нести відповідальність за подібні порушення у відповідності з місцевим законодавством країни або законом Сполучених Штатів, наша реакція на такі повідомлення може включати видалення або припинення доступу до матеріалу, заявленому в якості об'єкту порушення, та / або припинення абонентів".

Поки не ясно, хто подав скаргу. Предявлені до веб-вузла Google претензії публікуються на сайті Chilling Effects, проте відповідного повідомлення ми знайти не змогли.

Користувачам Google, які шукають Pirate Bay, знайти сайт не дуже важко. Кращий спосіб зараз – це вхід через Вікіпедію, де є посилання на головну сторінку сайту.

Також, Піратську бухту можна знайти за допомогою того ж Google, набравши "site: http://thepiratebay.org" пошуковому рядку.

Джерело: pcpro.co.uk, 02 жовтня 2009

Висловити думку у Форумі

Дивіться також:

ПАТЕНТБЮРО-ОНЛАЙН - миттєві заявки на об'єкти інтелектуальної власності