UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Російські комуністи вкрали творчість української групи «Ундервуд»...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Російські комуністи вкрали творчість української групи «Ундервуд» і білоруської - «Ляпис Трубецкой» (ВІДЕО)

КПРФ використала пісню групи «Ундервуд» і відео «Ляпіса Трубецького» для створення політичного кліпу «Очень хочется в Советский Союз», без згоди авторів.

З цього приводу, фронтмен групи «Ундервуд» Володимир Ткаченко, слова якого наводить Новий регион, заявив: «Ми вважаємо, що користуватися чужим авторським правом в межах Інтернету – це ганебно».

 
Російські комуністи заманюють молодь краденим. ВІДЕО кампіляції КПРФ на YouTube

Ткаченко повідомив, що в мережі Інтернет саморобний кліп на пісню групи «Ундервуд» з'явився ще восени минулого року.

«Був скандал. Я не знаю, кому це було більше потрібно. Тих хлоп'ят, які зробили цей мікс, здається, виключили з лав компартії. «Ляпіс» теж обурювався, але ми написали свою ноту, що ніяк до цього не причетні», – каже Володимир Ткаченко.

Коментуючи появу кліпу на офіційному сайті КПРФ, він відзначив: «Це їх чистої води комуністична самодіяльність. Ніхто жодної згоди у нас не питав».

В офіційній заяві групи «Ундервуд» від 21 листопаду 2008 року у зв'язку з появою в мережі Інтернет відеоролика, скомпільованого з, записаних у Києві, відео пісні «Огоньки» групи «Ляпис Трубецкой» та пісні «Очень хочется в Советский Союз» групи «Ундервуд», наголошувалося, що «Ундервуд» поважає групу «Ляпис Трубецкой», ніякого відношення до ролика на сайті однієї відомої політичної організації не має», а також вважає негуманною і в корені помилковою ідею компіляції двох різних творів «на свій смак».

В «Удервуд» підкреслювали, що авторські права необхідно охороняти, де б не стався інцидент самовільного їх використання; чи на хвилях радіоприймача, чи на екрані телевізора, чи у віртуальному просторі.

У заяві також наголошувалося, що текст пісні «Очень хочется в Советский Союз» відомою політичною організацією тлумачить невірно і не до речі; одну справу писати про переживання і спогади дитинства, а інша справа – бажати відновлення соціального ладу, що благополучно помер.

Разом з тим Володимир Ткаченко відзначив, що пісні «Ундервуда» у політичних діячів користуються популярністю. Зокрема, пісню «Это судьба» використовувала російська політична опозиція «Марш несогласных».

«У нас спокійне відношення до цього, ми абсолютно аполітична група. Взагалі мистецтво має провокувати, в розумних межах звичайно. І якщо якісь соціальні сили або політичні партії на цю провокацію смішно так купуються, ну і флаг їм в руки, не залежно від того, якого він кольору. Музику Рігарда Ваґнера любив Адольф Гітлер, але причому тут Ваґнер?», – відзначив Володимир Ткаченко.

Довідка:

Днем народження української групи «Ундервуд» вважається 1995 рік, коли, у своєму електричному складі, музиканти дали концерт у сімферопольскому кафе-барі «Речной». Пісня «Очень хочется в Советский союз» є брендом групи.

Білоруська група «Ляпис Трубецькой» відома з 1990 року. Пісня «Ороньки» входить в останній альбом групи - “Капітал”, який був записаний у Києві на студії “211”, під керівництвом Віталія Телезина. (відомий український саундпродюсер, який чаклував над звуками гуртів «Океан Ельзи», «ВВ» , «Друга ріка», «Lama» тощо).

Джерело: nr2.ru, 29 липня 2009

Висловити думку у Форумі

Дивіться також: