UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Російський «комп'ютерний пірат» відвоював у своєї держави 75...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Російський «комп'ютерний пірат» відвоював у своєї держави 75 тисяч рублів

У районному суді міста Верещагіно (Росія) розглядали позов до своєї держави колишнього директора, а зараз просто вчителі історії Верещагінської школи №1, Алєксандра Поносова.

Як нагадує Комсомольская правда, в травні 2006 року директора школи звинуватили у комп'ютерному піратстві. Алєксандр встановив на шкільних комп'ютерах піратське програмне забезпечення Windows. І за це на нього навіть завели кримінальну справу по статті «Порушення авторських прав», оцінивши збиток майже в триста тисяч рублів.

На захист вчителя, у якого таких грошей не було, встали всі. У результаті через рік з Поносова узяли штраф 5 тисяч рублів і справу закрили.

Але тепер вчитель вирішив відновити справедливість хоча б у грошовому еквіваленті.

- Я подав позов до Верещагінського районного суду на відшкодування моральної і матеріальної шкоди, заподіяних всіма цими засіданнями, пов'язаними зі звинуваченнями у піратстві, - пояснив Алєксандр Поносов до суду. - Матеріальний збиток оцінюю приблизно у вісімдесят тисяч рублів (послуги адвоката, транспортні і поштові витрати). Моральний - в 300 тисяч рублів.

Але суд вирішив задовольнити тільки матеріальний збиток. І то - частково. Поносову держава виплатить 75 тисяч рублів (левову частку яких - 65 тисяч - він витрачав на послуги адвоката), а ось всі свої транспортні витрати колишній «комп'ютерний пірат» документально обґрунтувати не зміг. Тому в цій частині йому відмовлено. Втім, як і в задоволенні моральної шкоди. З поясненням, що позовна заява по ньому повинна розглядатися окремо.

- Зараз я радитимуся з адвокатом і подам окремий позов на відшкодування моральної шкоди пізніше, - сказав Алєксандр Поносов.

Джерело: kp.ru, 23 липня 2009 

Висловити думку у Форумі

Дивіться також:

Дивіться також: