UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Депутати Львівської облради ухвалили звернення до Кабміну з пропозицією...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Депутати Львівської облради ухвалили звернення до Кабміну з пропозицією не реєструвати торгові знаки, які суперечать мовному законодавству

Львівська облрада визнала функціонування української мови в області як державної недостатнім та подала низку пропозицій до Кабміну, ВРУ та Львівської ОДА щодо покращення мовної ситуації. Відповідне рішення депутати прийняли після тригодинного обговорення мовного питання на сесії сьогодні, 2 грудня, повідомляє ЗІК.

Також Львівська облрада доручила Львівській ОДА на основі «Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004–2010 роки» розробити обласну програму розвитку і функціонування української мови на 2009–2012 роки.

Депутати ухвалили звернення до Кабміну з пропозицією не реєструвати торгові знаки, які суперечать мовному законодавству. Вони звернулися до Президента, Кабміну та МЗС щодо вживання української мови в оформленні візових документів; до Міносвіти і науки – розробити курс «Культура української мови», обсягом не менше як 71 година; до ВРУ – звільнити видавців україномовної літератури від сплати ПДВ; до комітету преси, телебачення та зв’язку ВРУ – припинити практику проведення двомовних телешоу; Львівській ОДА доручили вивчити питання відновлення дротового радіо з відповідним фінансуванням на 2009 рік; прийняли рішення про розвиток в області цифрового телебачення і радіо; пообіцяли передбачити кошти на підтримку талановитих молодих літераторів; управлінню освіти ЛОДА – створити програму напрацювання україномовних комп’ютерних ігор, вивчити питання по семестрового обміну студентів «вишів» з російськомовними регіонами України, передбачити кошти на підтримку українських естрадних колективів.

Депутат Ярослав Грибальський звернувся з пропозицією до керівництва комунального телебачення збільшити обсяг перекладу телепрограм на мову жестів. 

Джерело: zik.com.ua, 02 грудня 2008

Висловити думку в Форумі

*