UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Користувачів "піратських" програм штрафуватимуть, не доводячи...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Користувачів "піратських" програм штрафуватимуть, не доводячи їх вини

Громадянам РФ, які використовують контрафактні комп'ютерні програми, мають будинкові мережі і відеохостинги, доведеться відповідати за порушення інтелектуальних прав, навіть якщо вони не знали, що користуються контрафактом.

Проект ухвали пленумів Верховного і Вищого арбітражного судів Російської Федерації, що стосується інтелектуальної власності, пропонує стягати з невинних порушників збитки або компенсацію в сумі від 10 тис. до 5 млн. рублів. Відсутність вини дозволить лише понизити цю суму. Дотепер суди стягали з порушників збитки або компенсацію, якщо порушник не міг довести відсутність своєї вини.

Заступник генерального директора компанії "Право і консультації" Павєл Монаков пояснює, що відповідальність без вини є нововведенням тільки для простих громадян, оскільки підприємці та компанії і раніше притягувалися до відповідальності без вини.

Проблеми можуть виникнути у громадян, які володіють будинковими мережами, що дозволяють домашнім користувачам обмінюватися відео, музикою і програмним забезпеченням, пише газета "Коммерсант". Партнер російської юридичної компанії розповів, що раніше в судах загальної юрисдикції були випадки, коли порушники інтелектуальних прав доводили свою невинність і звільнялися від відповідальності. Як повідомляється, відповідальності могли уникнути власники будинкових мереж, а також популярних зараз відеохостингів, наприклад Youtube і Rutube: "Користувачі самі завантажують контент на ці сайти, і встановити, чи винен власник хостингу, досить складно". Представник компанії "Русский щит" вважає, що за проектом ухвали відеохостинги нестимуть відповідальність за порушення, незалежно від того, знають вони про порушення чи ні.

Джерело: kommersant.ru, 27 листопада 2008

Висловити думку в Форумі