UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Нащадки Корнія Чуковського судяться з Procter & Gamble через...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Нащадки Корнія Чуковського судяться з Procter & Gamble через Мойдодира

У Басманному суді Москви відбулося слухання справи Олени Цезаревни Чуковської - внучки відомого дитячого письменника - проти компанії Procter & Gamble.

Річ у тім, що зображення умивальника, який використовується в рекламі і на упаковках продукції, за всіма ознаками співпадає з описом легендарного Мойдодира в казці Корнія Івановича. А також з тим, як виглядає цей персонаж в дитячих книжках і в мультфільмі, повідомляє російське видання "Известия". Представники Procter & Gamble запевняють, що їх умивальник до Мойдодира не має жодного відношення. Проте, як повідомляється, факти говорять про інше. Згідно поправкам до Цивільного кодексу Російської Федерації від 1 січня 2008 року, персонаж літературного твору є таким же об'єктом авторського права, як і сам текст. І для того, щоб його використовувати, потрібно заручитися юридичною згодою правовласника.

Влодімір Попов, який вже багато років веде справи спадкоємиці Корнія Чуковського, розповів, що в 1997 році представники Procter & Gamble підписали з Оленою Чуковською авторський договір, згідно якому компанія стала перераховувати гроші прямо на її рахунок, передає NEWSru.com. Проте якийсь час назад Procter & Gamble платити перестали. Ситуація ускладнюється тим, що в Олени Цезаревни не збереглася копія договору 1997 року. Представник компанії Міхаіл Родіонов на засіданні суду заявив, що і в Procter & Gamble договору немає, а значить, можна сумніватися у тому, що він взагалі був укладений.

Доводи позивачів побудовані на тому, що у Чуковського досить точно описаний персонаж. Не випадково безліч художників, у тому числі й Іванов-Вано в мультфільмі, зображали Мойдодира дуже однотипно: з носом-краном, руками-рушниками і з тазом на голові. Представник відповідача Міхаіл Родіонов заперечив, що, по-перше, умивальник ні в рекламних роликах, ні на упаковці не названий Мойдодиром, по-друге, текст літературного твору не використаний. Наступне судове засідання відбудеться 18 серпня. На ньому належить звітувати фірмі - виробнику рекламної продукції.

Джерело: izvestia.ru, 18 липня 2008

Висловити думку у Форумі