UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки З вулиь Литви прибирають російськомовні назви
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

З вулиь Литви прибирають російськомовні назви

У Шальчинінкай і Вільнюсі назв вулиць російською не буде, повідомляє видання DELFI.

Представник Уряду у Вільнюському районі вказав самоврядуванню Шальчинінкського району замінити таблички з назвами вулиць, на яких поряд з назвами литовською мовою існують написи російською і польською. Точно така ж вказівка направлена і в самоврядування Вільнюського району.

«Ситуація в Шальчинінкай ще гірша – табличок з нелитовськими назвами ще більше», - сказав представник Уряду Юргіс Юркявічюс.

З приводу табличок у Вільнюському районі до нього звернулася Державна комісія з мови, яка зафіксувала порушення Закону про державну мову.

У Законі мовиться, що всі написи повинні бути представлені державною мовою. У ньому передбачені виключення, згідно яким написи можуть представлятися й іншими мовами, проте, за словами Ю.Юркявічюса, у вищенаведених випадках виключення бути не може. Тому таблички з назвами повинні бути замінені.

Виправити порушення закону самоврядуванню Вільнюського району вказав і Вільнюський окружний адміністративний суд.

DELFI нагадує, що подібним рішенням був незадоволений парламентарій, лідер Виборчої акції поляків Вальдемар Томашевський, який упевнений, що, згідно Конвенції Ради Європи про національні меншини, повинно бути дозволене використання мов нацменшостей у місцях їх компактного проживання. Ю.Юркявічюса він назвав «націоналістом» і засумнівався в його компетентності.

Джерело: DELFI, 21 червня 2008

Висловити думку у Форумі