UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Винахідник телефону підозрюється в крадіжці ідеї
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Винахідник телефону підозрюється в крадіжці ідеї

Американський журналіст Сет Шулман cтверджує, що у нього є докази того, що Александер Грейам Белл телефон не винайшов, а вкрав ідею цього пристрою у свого конкурента - Еліші Грея, повідомляє Associated Press.

Як відомо, суперечка про те, хто є винахідником телефону, ведеться ще з кінця XIX століття. Адже і Белл, і Грей спробували запатентувати пристрій для передачі звуків на відстань по дротах за допомогою електричного струму в лютому 1876 року. Але патент на цей пристрій одержав Белл, а Грей спробував довести свої права на винахід через суд, однак програв.

Журналіст Сет Шулман, який написав книгу Телефонний гамбіт: У гонитві за секретом Александера Грейама Бела (The Telephone Gambit: Chasing Alexander Graham Bell's Secret), що вийде в продаж у лютому 2008 року, стверджує, що йому вдалося знайти вагомі докази того, що телефон все-таки винайшов Грей.

На думку автора книги, остаточним підтвердженням цього є записник самого Олександра Бела, який був строго засекречений його нащадками до 1976 року. Потім він був оцифрований і став доступною дослідникам з 1999 року. Саме книга і розкрила секрети Бела.

Записи у щоденнику показали, що ідея винаходу, на який у результаті Белл одержав патент, з'явилася в записах винахідника лише за 12 днів до того, як він відправив заявку на пристрій. До цього моменту Белл безуспішно намагався реалізувати інший принцип передачі звуків по дротах.

У заявці Бела на патент, мовиться в книзі, приводиться ілюстрація, на якій зображена людина, що користується апаратом, пізніше відомим як телефон. Ця ж картинка з незначними відмінностями фігурувала в пакеті документів на винахід, направлених Греєм.

Також Шулман повідомляє і те, що суб'єктивними доказами того, що Белл запозичив ідею телефону у Грея можуть бути і мемуари сучасників винахідників. У них, зокрема, роповідається, як сильно нервував Белл, коли йому довелося демонструвати винахід у присутності Грея.

У той же час, відзначає автор книги Телефонний гамбіт, навіть якщо сама ідея телефону належала не Белу, саме цей винахідник зумів створити першу діючу модель апарату, в той час, як Грей далі теоретичних досліджень не просунувся.

Джерело: ukrbiz.net, 27 грудня 2007

Висловити думку у Форумі

Споріднена публікація: Новий Золотий ключик, або дещо про iнтелектуальну власнiсть