UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки "Nokia" "з гордістю" копіює "Apple"
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

"Nokia" "з гордістю" копіює "Apple"

Один з найбільших у світі виробників мобільних телефонів фінська компанія "Nokia" офіційно анонсувала в середу нові моделі музичних смартфонів, 5610, 5310, N81 а також оновлену версію смартфону N95. Продажі нових моделей почнуться в четвертому кварталі 2007 року. Крім того, "Nokia" планує випустити ряд товарів та послуг, які конкуруватимуть з продукцією "Apple".

    

Такий тепер смартфон N95. Скріншот з сайту nokia.ua.
Так, компанія офіційно оголосила про намір випустити наступного року мобільний телефон із спрощеним інтерфейсом і сенсорним екраном, який стане прямим конкурентом телефону iPhone, що випускається компанією "Apple", передає ЛIГАБiзнесIнформ, з посиланням на "К2Капитал".

Крім того, "Nokia" заявила про намір запустити музичний інтернет-магазин, створений по аналогії з відомим сервісом iTunes компанії "Apple".

"Я не знаю що таке копія, а що оригінал, але якщо ми бачимо щось варте, то копіюємо це з гордістю", - заявив виконавчий віце-президент "Nokia" Анссі Ванйокі у відповідь на питання журналістів про схожість інтерфейсу нового телефону з iPhone. У спеціальному повідомленні мовиться також, що новий музичний інтернет-магазин, названий "Nokia Music Store", почне свою роботу на "ключових європейських ринках" вже восени поточного року, а згодом його географія буде розширена і на азійські країни. Вартість викачування однієї пісні складе 1 євро ($1,36), місячний абонемент на онлайн-прослуховування музики обійдеться користувачам в 10 євро. Для порівняння, вартість однієї пісні в магазині "iTunes" складає $0,99.

Музичний інтернет-магазин iTunes, на сьогоднішній день, є найпопулярнішим сервісом для викачування музики. У липні поточного року компанія "Apple" повідомила, що число пісень, завантажених користувачами iTunes з моменту його запуску в 2003 році, склало 3 млрд. За підсумками II кварталу 2007 року доходи "Apple" від продажу музики через iTunes виросли на 33% до $608 млн.

У ході торгів на американських фондових біржах в середу акції "Nokia" виросли на 5,60% до $31,69. Акції компанії "Apple" також виросли на 4,20% до $132,13, що пов'язано з чутками про підготовлюваний випуск нової моделі популярного музичного плейєра iPod.

Джерело: Сегодня, 29 серпня 2007

Висловити думку у Форумі

Дивіться також: