UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Секрети Coca-Cola намагалися продати конкурентам
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Секрети Coca-Cola намагалися продати конкурентам

Трьом американцям висунуті звинувачення в крадіжці секретних даних компанії Coca-Cola, що відносяться до рецептури найвідомішого напою в світі. За дані про рецептуру та інші секрети звинувачувані сподівалися одержати сотні тисяч доларів у головного суперника Coca-Cola - компанії Pepsi.

Банки з кока-колою 

Секрет рецепту кока-коли ретельно зберігають вже 120 років

Суперникам, проте, ідея не сподобалася і Pepsi сповістила Федеральне бюро розслідувань, передавши їй лист з пропозицією про продаж конфіденційних даних. ФБР почало секретну операцію.

Лист був відправлений з району Бронкс у Нью-Йорку і був підписаний якимось "Дірком", що представився високопоставленим співробітником Coca-Cola, володіючим доступом до вельми секретної інформації. На зустріч з "Дірком" послали агента ФБР, що видавав себе за представника Pepsi. "Дірк" передав агенту 14 сторінок документів і зажадав за них 10 тисяч доларів. Coca-Cola підтвердила, що ці папери справжні, і містять украй цінну інформацію.

"Дірк", тим часом, пообіцяв принести ще. За додаткові 75 тисяч він був готовий продати зразок нового напою, який готує до випуску Coca-Cola.

У результаті агент ФБР передав "Дірку" 30 тисяч доларів готівкою в жовтій коробці з під печива і домовився з ним про відкриття рахунку, на який повинна була поступити винагорода за масу інших украй цікавих відомостей. "Дірку" пообіцяли за це півтора мільйони доларів. З інформації про рахунок стало ясно, що документами торгував мешканець Нью-Йорка на ім'я Ібрагім Дімсон.

Тим часом Coca-Cola перевіряла дані камер прихованого спостереження, намагаючись зрозуміти, хто вкрав секрети. Були знайдені кадри, на яких Джоя Вільямс, асистент одного із старших менеджерів компанії, проглядає якісь папери, а потім ховає деякі з них в сумку. Туди ж відправилася і пластикова пляшка з білою наклейкою, що за описами дуже нагадувала те, що був готовий продати Дімсон.

Дімсон, Вільямс та ще один звинувачуваний - Едвард Духані були арештовані в Атланті у середу, в той самий день, коли на відкритий рахунок повинні були надійти півтора мільйони доларів. "Важко змиритися з тим, що з нашою довірливістю так обійшлися, - констатував Невіл Ісделл, голова ради директорів Coca-Cola. - Але це тільки підкреслює, яка відповідальність лежить на нас: ми повинні пильно захищати наші торгові секрети".

"Ми зробили те, що зробила б на нашому місці будь-яка відповідальна компанія. Конкуренція може бути жорсткою, але вона повинна бути чесною", - сказав представник Pepsi. А представник прокуратури Девід Нахміас заявив: "Крадіжку цінних торгових даних ніхто не потерпить - ні міністерство юстиції, ні навіть компанії-суперники. Ми вітаємо цивільну позицію Pepsi і оперативне зверненняг Coca-Cola до правоохоронних органів".

Coca-Cola, тим часом, завірила публіку, що рецептура "Класичної кока-коли", що ретельно охороняється, залишається секретом.

Джерело:Бі-бі-сі, 3 липня 2006

Висловити думку у Форумі

Споріднені публікації:

Інші публікації рубрики "Розбірки"