UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки З Міхаіла Вороніна знімають 60 тис. грн.за шаровари
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

З Міхаіла Вороніна знімають 60 тис. грн.за шаровари

Суд відновив слухання за позовом проти модельєра Міхаіла Вороніна. Відомого „кутюрье” викривають у привласненні авторських прав на шаровари і вимагають компенсації в 60 тис. грн. В кінці минулого тижня відбулося судове засідання за позовом військового історика Ярослава Тімченка до модельєра Міхаіла Вороніна (в Україні він называє себе "Михаїл").

Останній звинувачується у привласненні авторства модернізованих шароварів, створених за ескізами і під керівництвом Ярослава Тімченка за замовленням групи „Воплі Відоплясова” („ВВ”).

Воронін ввійшов в „Кураж” і забув про шаровари

Тімченко подав позов до Соломенського районного суду Києва в грудні минулого року, проте судові засідання затягнулися. Приводом для позову став показ колекції чоловічого одягу „Кураж” торгової марки „Михаил Воронин”. Дефіле завершилося виступом групи „ВВ”, одягненої в нещасливі шаровари.

Згодом фотографії музикантів потрапили в ЗМІ як ілюстрація до показу колекції Міхаіла Вороніна. Модельєр стверджує, що до штанів, в яких відома група виходила на фінальне вітання, він не має ніякого відношення — Олег Скрипка, соліст „ВВ”, вийшов у власному одязі.

В той же час, на думку позивача, дизайнер навмисно приховав інформацію про справжнього автора моделей і використав їх в рекламі своєї нової весінньо-літньої колекції. Ярослав Тімченко вимагає компенсації у розмірі 60 тис. грн. і судової заборони на привласнення Михайлом Вороніним авторських прав на вироби. Чергове судове засідання у справі призначене на 6 липня.

Бренд вартістю $392 млн.

Власник же однойменного концерну Міхаіл Воронін заявляє про збитки, які нанесли підприємству судові розгляди. У зв'язку з цим бізнесмен планує подати стрічний позов.

За його словами, вартість бренду „Міхаіл Воронін” на сьогоднішній день складає $392 млн. „Если наш ущерб от затеянного судебного разбирательства (а его несложно посчитать) составит хотя бы 1-2%, мы эту сумму потребуем в качестве компенсации”, — заявив Міхаіло Воронін в суді. Він стверджує, що протягом розглядів підприємство матеріально постраждало.

Відповідач чекає вибачень

„Я даю возможность и хочу получить от Ярослава Тимченко публичные извинения, — говорить модельєр. — В противном случае я буду принимать соответствующие меры”. Стрічний позов Міхаіл Воронін може подати не раніше, іж з'явиться судове рішення за спроваою. Тому він не виключає, що винесення ухвали по справі всіляко затягуватиметься.

„Факт порушення моїх прав в наявності, і я не вибачатимуся за те, що подав позов. Це моє законне право, яке не може стати приводом для судових розглядів. У цій ситуації швидше Михаїл Воронін повинен вибачитися”, — вважає Ярослав Тімченко.

У свою чергу Наталія Кочергіна, старший юрист компанії „Ді Ел Ей Пайпер Україна”, допускає, що судові слухання можуть використовуватися для розкручування торговельних марок. На її думку, це, в першу чергу, торкається маловідомих брендів. При цьому юрист вважає, що тяжби можуть негативно відобразитися на відомих торгових марках. „Идеи кочуют, и дизайнеры не могут претендовать на какой-либо конкретный крой или дизайн, однако торговая марка помогает идентифицировать продукцию дизайнера”, — вважає Наталія Кочергина.

За матеріалами delo.ua , 26 червня 2006

Російською надруковано в газеті "Дело" № 161 від 26 Червня 2006г., Автор: Руслана Пєсоцкая

Посилання на тему: Якщо Михаїл Воронін показує якісь моделі, це ще не значить що вони його

Висловити думку у Форумі