UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки США закликали закрити російський піратський сайт Allofmp3.co...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

США закликали закрити російський піратський сайт Allofmp3.com

Прес-секретар Торгового представництва США (Office of the United States Trade Representative) Ніна Мурджані (Neena Moorjani) у п'ятницю назвала російський онлайн mp3-архив Allofmp3.com "найбільшим в світі піратським веб-сайтом", повідомляє російське видання Лента.Ру за матеріалами CNN.

 
Скріншот з сайту Allofmp3.com (Лента.Ру)


Скріншот з сайту Allofmp3.com

"Сполучені Штати серйозно стурбовані зростанням інтернет-піратства на російських сайтах, - заявила Ніна Мурджані. - Російська законодавча база по захисту інтелектуальної власності повинна бути приведена у відповідність з вимогами ВТО".

"Ми закликаємо російські власті закрити веб-сайти, які поширюють піратську музичну і відео-продукцію, а також програмне забезпечення", - заявила Прес-секретар Торгового представництва США.

За даними дослідження XTN Data на квітень 2006 року, російський сайт AllofMP3.com за об'ємами продажів поступався тільки iTunes Music Store. Він обігнав навіть Napster, що виявився третім у цьому списку, і займає вдвічі більший об'єм ринку.

Популярність AllofMP3.com пояснюється, перш за все, низькими цінами встановленими російською компанією. Вартість однієї композиції на російському сайті складає всього 11 центів, тоді як середня ціна на західних сайтах - 99 центів за один трек.

Власники AllofMP3.com заявляють, що їх дії не порушують російське законодавство. На сайті розміщений обіг, який закликає користувачів перед викачуванням музичних або яких-небудь інших файлів самостійно переконатися у тому, що вони не порушують законодавства своїх країн.

Крім цього керівництво AllofMP3.com заявляє, що матеріали, які містяться на сайті, доступні для розповсюдження по Інтернету відповідно до ліцензії Російського товариства з мультимедіа і цифрових мереж (РОМС).

Проте юристи Міжнародної федерації виробників фонограм (IFPI) вважають, що РОМС володіє правами на розповсюдження музичної і відео-продукції по кабельних мережах, але для продажу цієї продукції в Інтернеті необхідне окреме ліцензування.

Як стверджується на сайті IFPI, проти Деніса Квасова, колишнього гендиректора ТОВ "Медіасервісез", що володіє сайтом AllofMP3.com збуджено кримінальну справу за статтею 146 УК РФ "порушення авторських і суміжних прав". Підставою для порушення цієї справи, стало звернення московського представництва Міжнародної федерації виробників фонограм від імені звукозаписних компаній Universal International Music, Warner Music і EMI Music International. Крім цього, в даний час проводиться розслідування і відносно нинішнього директора "Медіасервісез".

У лютому 2005 року від імені Міжнародної федерації виробників фонограм (IFPI) в прокуратуру Південно-західного адміністративного округу Москви подавався позов про порушення кримінальної справи у зв'язку з розповсюдженням музичних записів через інтернет на сайті AllofMP3.com, проте порушенні кримінальної справи було відмовлено за відсутністю складу злочину.

Більш того, як зауважує Лента.Ру, AllofMP3.com є єдиним сайтом Рунету, який згадується в звіті про торгові бар'єри (2006 National Trade Estimate Report on Foreign Trade Barriers, NTE), що перешкоджають вступу Росії у ВТО, опублікованому в квітні 2006 року представником відділу по торгових переговорах США.

Джерело: lenta.ru, 3 червня 2006

Посилання на тему: Russian Web site angers music industry - CNN, 02.06.2005

Висловити думку у Форумі