UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Події & Розбірки Бестселер виявився плагіатом
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Бестселер виявився плагіатом

Видавництво Little, Brown and Co. розірвало контракт на суму в півмільйона доларів з письменницею і студенткою Гарвардського університету Каав’я Вішванатан, яка була викрита в плагіаті.

У перших числах квітня в її бестселері про шкільне життя були знайдені обширні запозичення з книг популярних молодіжних авторів. Додаткове розслідування знайшло в романі Вішванатан ще декілька списаних фрагментів, що і послужило причиною розриву угоди між видавцем і автором, відзначає Associated Press.

Після того, як історія з плагіатом була обнародувана, починаюча письменниця, публічно вибачилася перед авторами тих книг, звідки були зроблені запозичення. Але видавництво спочатку відкликало тираж Вішванатан з магазинів, а через тиждень ухвалило рішення припинити всі ділові відносини з автором.    

Каав’я Вішванатан позує перед фотокамерою... (Фото AP)

Рецензенти гарвардської студентської газети The Harvard Crimson першими побачили запозичення з чужих творів у книзі Каав’я Вішванатан "How Opal Mehta Got Kissed, Got Wild and Got а Life" ("Як Опал Мехта поцілувалася, зірвалася і ожила"). Вони знайшли майже дослівно скопійовані фрагменти з творів Меґан Маккаферті "Sloppy Firsts" ("Безглузді дебюти") і "Second Helpings" ("Друга порція"). Подальше звіряння тексту Вішванатан з книгами, близькими по жанру, показало, що молода письменниця використовувала також епізоди з популярних романів "The Princess Diaries" ("Щоденники принцеси") Мег Кебот і з "Can You Keep а Secret?" ("Ти умієш зберігати секрети?") Софі Кінселла.

Роман Вішванатан "How Opal Mehta Got Kissed, Got Wild and Got а Life" вийшов у березні 2006 року дуже великим для автора-початківця тиражем - 100 тисяч екземплярів. Велике видавництво Little, Brown and Co. відразу підписало з багатообіцяючим автором контракт на наступну книгу. Студія DreamWorks планувала екранізацію "Опал Мехта", дебютного роману, який майже миттєво опинився в списку бестселерів The New York Times.

Джерело: Lenta.ru, 3 травня 2006

Посилання на тему: Young Harvard Author's Book Deal Canceled, - Associated Press, 03.05.2006  

Висловити думку у Форумі