UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Популюс & Традиції Іскри аукціону Джімі Гендрікса – спір між сім'єю і менеджеро...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Іскри аукціону Джімі Гендрікса – спір між сім'єю і менеджером

Джімі Гендрікс. Фото з net.hrПрава на відтворення сотень записів пізнього Джімі Гендрікса збираються продати на аукціоні у Нью-Йорку в жовтні цього року.

Це потенційно вигідний каталог від музиканта, продажі альбомів якого все ще сягають більше ніж 600 тис. штук щорічно.

Проблемою є те, що права на володіння заявляють дві сторони – це компанія під управлінням членів сімейства легендарного гітариста і фірма Michael Frank Jeffery Estate, створена колишнім менеджером Гендрікса.

Це – остання битва за спадщину гітариста, який помер у 1970 році в лондонському готелі у віці 27 років.

Сторона, що пробує продавати права, - це фірма Michael Frank Jeffery Estate, названа на честь менеджера Гендрікса, який загинув в авіакатастрофі у 1973 році. Фірма заявляє свої права на головні записи Гендрікса, права на їх відтворення, та вибірково права на публікування приблизно 250 пісень, сказав Декан Бекер, віце-голова, заснованого у Чикаго комерційного банку, аукціонний підрозділ якого Ocean Tomo Auctions LLP division проведе продаж інтелектуальної власності.

Пісні - зокрема такі хіти як ``Foxy Lady,'' ``Purple Haze'' і ``Voodoo Child'' – оцінюються у межах від 70 до150 мільйонів доларів. Згідно Nielsen SoundScan, що відстежує продажі музики, минулого року у США продано 667 альбомів Гендрікса, порівняно з 773 в 2004 році.

„Шахрайська вимога”

Гендрікс написав більше ніж 110 пісень і зробив численні записування на живих концертах, в звичайних квартирах і звукозаписуючих студіях, сказала Джані Гердрікс, зведена сестра музиканта. Вона додала, що Jeffery Estate не має права продавати права.

„Це шахрайська вимога'' сказала Гендрікс - президент і керівник Сієтлської штаб-квартири компанії Experience Hendrix LLC, у телефонному інтерв’ю. „Вони вводять в оману людей'.'

Вона додала, що Experience Hendrix володіє правами на музику музиканта, роботи і особу.

Компанія, заснована батьком гітариста, Джеймсом Аль Гендрікс, і отримала права на звуковий та аудіовізуальний каталог Джімі Гендрікса в 1997 р. Це з тих пір випущено близько двох дюжин компакт-дисків і DVD, включно в 2000р. коробку з чотирма компакт-дисками, під назвою „The Jimi Hendrix Experience'' і в 2005р. DVD, „Jimi Hendrix: Live At Woodstock'.

Компанія працювала з Еді Креймером, першим інженером музиканта, на всіх проектах, сказала Джані Гендрікс. Вона також одержує авторські гонорари за використання музики Гендрікса і записів, додала Джані.

„Коли ми повідомимо ці факти Ocean Tomo, вони скасують аукціон”, сказав сказаний Рід Вейсон, власний радник Experience Hendrix. „Вони схожі на поважну компанію”.

Якщо Ocean Tomo не відмінить продаж, „ми повинні були б скласти певний позов, для наказу аукціону”, сказав Вейсон. Але, за його словами, ці дві компанії спілкуються, і він сподівається вирішити ситуацію „дружньо”.

Доброчинність, можливо отримає вигоду

Фірма Jeffery Estate стверджує, що вона купила права на відтворення записів у кінці 1960-х, сказав Бекер з Ocean Tomo. Estate назвала 14 доброчинних справ у Великій Британії у якості бенефіціаріїв доходу від реалізації прав на Гендрікса, однак поки що доходуякдійності в U.K. як спадкоємці доходу, що генерується правами Hendrix, але поки що Estate не здійснило ці права, займаючись їх реєстрацією, наприклад згідно Ocean Tomo.

Компанія продовжує підтримувати вимогу Estate стосовно прав. „Ми переконані у надійності документів, які ми маємо”, сказав Бекер. „Ми проявили належну старанність доводячи своє право”.

Реєстрація яка не відбулася

Проте, представниця Ocean Tomo Вен дай Чоу пізніше електронною поштою повідомила, що „якщо сімейство Гендріксів зможе довести своє право, то Ocean зніме лот з аукціону”, сказала Венд дай Чоу.

Деякі із лотів Гендрікса не обговорюються, зокрема права на відтворення 33 пісень, які записані в 1960-х. Права записування належать PPX International Inc., чий президент, Ед Чалпін, також є адміністратором Jeffery Estate.

Чалпін сказав, що деякі з пісень записані в 1965р., коли Гендрікс грав з британським музикантом Куртісом Найтом. Інші вийшли із 1967 року сесії, в де Гендрікс грав на декількох інструментах, при підтримці одного лише барабанщика.

Ocean Tomo не помістив оцінену цінність в лот, але Бекер сказав, що вона буде у „багатомільйонній категорії”.

Experience Hendrix на має „ніяких заперечень щодо продажу Чалпіну тих 33 пісень”, сказав Вейсон.

Ніхто не робить Ocean Tomo пропозицію стосовно прав на пісню 1966р. „Station Break”, яка ніколи не випускалася, що запропонована як третій лот Ocean Tomo Auctions. Слова пісні були скомпоновані компанією Джеррі Саймона, президента R.S.V.P. Музика – тих, хто здійснив запис.

(Катя Казакіна – репортер для Новин Bloomberg. Виказані думки – її власні).

Джерело: bloomberg.com, 1 вересня 2006

Посилання на тему:Jimi Hendrix Auction Sparks Dispute Between Family, Manager, - bloomberg.com, 01.09.2006

Висловити думку у Форумі