UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Учені розкрили секрет "ходіння по водах" Ісуса Христа: він ходив...
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Учені розкрили секрет "ходіння по водах" Ісуса Христа: він ходив по льоду

Сукупність рідкісних кліматичних умов могла привести до виникнення на поверхні Галілейського моря невидимого льоду, здатного витримати вагу людини. Таким чином, вважають учені, біблійна легенда про те, як Ісус ходив по воді, дійсно може бути правдою. Про це повідомляє NEWSru Israel з посиланням на наукове видання Live Science.

Учені розглядали сукупність сприятливих умов стану води в розташованому на півночі сучасного Ізраїлю озері Кінерет, і різних екологічних чинників. Результати їх дослідження говорять про те, що Ісус дійсно міг пройти на ізольованій ділянці плаваючого льоду.

Ґрунтуючись на записах температури Середземного моря, використовуючи штучно створений лід і статистичні моделі, вчені досліджували ділянку холодної прісноводної поверхні озера Кінерет. Досліджена ділянка знаходиться поряд з солоними джерелами, які впадають в озеро.

Згідно даних кліматичного дослідження на північній частині сучасного Ізраїлю температура падала до -4 градусів Цельсія на два дні протягом одного з двох холодних періодів 2500-1500 років тому. Це погодне явище співпадало з часом життя Ісуса Христа.

Явління Христа народу (художник А.Іванов) На думку вчених, завдяки зниженню температури дійсно могла утворитися плаваюча ділянка льоду вище за солоні течії біля західного берега озера біля міста Табґа. Там була зроблена безліч археологічних відкриттів, пов'язаних з Ісусом Христом.

"Ми просто говоримо, що унікальні заморожування, ймовірно, відбувалися в цьому районі кілька разів за останні 12 тисяч років, – пояснює Дорон Ноф, професор океанографії Флорідського університету. – Ми надаємо іншим вирішувати питання, чи дійсно наше дослідження доводить написане в Біблії".

Ноф вважає, що за минулі 120 століть вірогідність появи подібної сукупності погодних умов в озері Кінерет складає 1 до 1000. Але протягом періоду часу, коли жив Ісус Христос, подібний плаваючий лід міг утворюватися один раз на кожні 30-60 років. На думку ученого, цей лід було б дуже складно роздивитися, особливо якщо його поверхня була розгладжена дощем.

"За сьогоднішніх кліматичних умов шанси на виникнення такого льоду на півночі Ізраїлю нульові, – визнає учений. – Або це можливо один раз більш ніж за 10 тисяч років". 

Джерело: newsru.com, 05 квітня 2006

Висловити думку у Форумі

Читайте рубрику "Церква"