UKR ENG
«ПАТЕНТБЮРО» Web-журнал «Інтелектус» Факти & Міфи Легендарного Ноєвого ковчега на Арараті немає
ТЕМПОРАЛОГІЯ
ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ІНТЕЛІГІБІЛІЗАЦІЯ
СИМВОЛІКА & ГЕРАЛЬДИКА
* МАТРИКУЛ
ІНФОРМЕРИ

Легендарного Ноєвого ковчега на Арараті немає

Усе що раніше вважали залишками корабля на цій горі є природними утвореннями.

Таку думку висловили учасники експедиції на гору Великий Арарат, Туреччина, організованої російським громадським науково-дослідним центром "Космопоиск" і компанією "Неизвестная планета".

 

 

Російські дослідники стверджують, що на Арараті немає Ноєвого ковчега

 

"Усе, що ми побачили, усі зразки, які ми зібрали, свідчать про те, що на західному схилі Арарату Ноєвого ковчега немає. Принаймні, після виверження 1840 року, яке знищило все, зокрема і окам’яніле дерево, ніякий корабель вціліти там не міг", - заявив керівник "Космопоиска" Вадим Чорнобров.

У другій половині 2004 року експедиція піднялася раніше не дослідженим західним схилом гори Арарат, зняла на відео і привезла в Москву зразки матеріалів, виявлених там.

Гора Арарат

 

За деякими даними, останки ковчега знаходяться на висоті 5,5 тис. метрів на горі Арарат в Турції (Newsru.com)

 

Висновок дослідників однозначний: жоден з об’єктів на Арараті, які розглядалися як можливе місце останнього притулку Ноєвого ковчега, не є залишками корабля. Усе це - вигадливі природні утворення, результат вулканічної активності, геологічні аномалії.

За словами Чорноброва, західний схил Арарату був обраний для досліджень тому що, на всіх інших схилах люди вже бували неодноразово - на північному схилі розміщені турецькі військові об’єкти, а східний і південний відкриті для альпіністів і туристів.

Але саме на західному схилі гори вчені були востаннє 88 років тому. Це була російська експедиція, яка відправилась на Арарат у 1916 році за розпорядженням імператора Миколи Другого. Майже всі результати цієї експедиції були втрачені, а її учасники, які спочатку заявили про сенсаційні знахідки, наприкінці життя відмовилися від своїх тверджень.

Саме на західному схилі гори, покритому лавою внаслідок останнього виверження на Арараті в 1840 році, американські супутники зафіксували так звану "араратську аномалію", яка на знімках зверху нагадує корабель, який лежить на боці.

Ноєв ковчег

 

Чергова експедиція не змогла знайти ковчег (Newsru.com)

 

Експедиція Вадима Чорноброва спробувала пройти маршрутом експедиції 1916 року. До кінця маршруту добралися лише сам керівник "Космполиса" і його колега Анатолій Крутов.

"Ми знайшли усе, що було описано в матеріалах, які збереглись від тих дослідників, зокрема і "смолу", яка за легендою стікала з борта Ноєвого ковчега. На жаль, проведені в Москві аналізи "смоли" показали, що це природний фельзит", - розповів дослідник.

Він також відзначив, що експедиція, спираючись на раніше опубліковані дані, справді, знайшла на різних рівнях схилу чотири об’єкти, які нагадують ковчег - три з них виявилися природними утвореннями й один - звичайним зруйнованим загоном для овець.

Проте, дослідники не вважають тему Ноєвого ковчега закритою. Вони гадають, що її вивчення має взяти інший напрямок. На це, за їхніми словами, вказує і святиня - шматок скам’янілого дерева з викладеним на ньому хрестом, який відповідно до легенди є фрагментом обшивки легендарного ковчега, - яка зберігається в монастирі Ечміадзін у Вірменії.

Учені не виключають, що вчені занадто прямолінійно інтерпретують саме слово "ковчег", яке, у перекладі з арабської має кілька тлумачень і, можливо є алегорією, символом порятунку.

Вадим Чорнобров припускає, що ковчег досі шукають не там. За його словами, у світі існує шість Араратів, один із яких - в Краснодарському краї на березі Чорного моря.

Проте, дослідники не рахують тему Ноїва ковчега закритої, вважаючи, що її вивчення повинне прийняти інший напрям. На це, за їх словами, указує і що зберігається в монастирі Ечміадзін у Вірменії святиня - шматок скам'янілого дерева з викладеним на ньому хрестом, який згідно легенді є фрагментом обшивки легендарного ковчега.

Учені не виключають, що учені дуже прямолінійно інтерпретують саме слово "ковчег", яке, в перекладі з арабського має декілька сенсів і, можливо є алегорією, символом порятунку.

Вадим Чернобров допускає, що ковчег дотепер шукають не там. За його словами, в світі існує шість араратів, один з яких - знаходиться в Краснодарському краю на березі Чорного моря.

За матеріалами сайту MIGnews.com 25 березня 2005

Переказав © Віктор Гладченко

Висловити думку в Форумі

Дивіться інші матеріали рубрики "Historia"